0 800 307 555
0 800 307 555

Декрет для чоловіків в Україні: Кабмін затвердив порядок надання відпустки


Декрет для чоловіків в Україні: Кабмін затвердив порядок надання відпустки

Кабінет Міністрів затвердив порядок надання декретної відпустки чоловікам в Україні. Таке рішення уряд ухвалив під час сьогоднішнього засідання.

Про це повідомляє в Telegram народний депутат Олексій Гончаренко.

Читайте також: Декретна відпустка для чоловіків: як це працює в інших країнах

«Кабмін затвердив порядок надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини для чоловіка, батька дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі, та для бабусі, дідуся чи іншого повнолітнього родича одинокої матері», — зазначив парламентар.

Як отримати відпустку:

 • звернутися із заявою до роботодавця;
 • надати свідоцтво про народження дитини;
 • відпустку можна отримати не пізніше, ніж через три місяці після народження дитини;
 • відпустка не може бути довша за 14 днів;
 • відпустку не можна взяти грошима, розділити на кілька частин.

Відпустка надається одноразово на 14 днів без урахування святкових і неробочих днів. Працівник має використати декрет не пізніше 104-го дня з дня народження дитини.

Довідка Finance.ua:

 • 6 травня президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною» № 1401-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 15 квітня 2021 року.
 • Закон запроваджує новий вид відпустки — одноразова відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується коштом роботодавця.
 • Така відпустка надаватиметься комусь одному: чоловіку, дружина якого народила дитину; батькові дитини, якщо він не одружений з матір’ю дитини, але проживає спільно; бабусі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за нею.

До речі, про головні зміни в законодавстві, які можуть стосуватись ваших особистих коштів, ми інформуємо в телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь, щоб завжди бути в курсі всіх фінансових подій

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua