0 800 307 555
0 800 307 555

Зарплата вчителя в Україні та Європі: скільки отримують освітяни у нас і за кордоном


Зарплата вчителя в Україні та Європі: скільки отримують освітяни у нас і за кордоном

На сьогодні мінімальна зарплата українських учителів становить 4859 гривень. Стільки отримують освітяни-початківці, без досвіду. У педагогів вищої категорії зарплати трохи вищі, на кілька тисяч. Але все одно не такі, як у їхніх колег-європейців.

Про це пише «Сегодня».

Найменше у Євросоюзі отримують словацькі вчителі – близько трьох тисяч доларів на місяць. Це понад 85 тисяч гривень. У Німеччині та Швейцарії оклади стартують від чотирьох тисяч доларів на місяць. Ще більше отримують педагоги в Люксембургу. Зарплати початківців – від шести тисяч доларів, а їхніх колег із 15-річним досвідом – удвічі більше.

Прем’єр Денис Шмигаль і міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявили, що в Україні 2021 року зарплати освітян зростуть майже на третину. Підвищення на 20% вже відбулося з січня, ще на 9% зарплати виростуть з грудня 2021 року. А в цілому в планах уряду – довести мінімальні зарплати педагогів до рівня середньої зарплати по країні.

Також нагадаємо, що у квітні-2021 середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій становила 13 543 грн, що у 2,3 разу вище рівня мінімальної зарплати (6000 грн).

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua