0 800 307 555
0 800 307 555

Новий тариф на газ: з чого складається ціна «блакитного палива»


Новий тариф на газ: з чого складається ціна «блакитного палива»

До 25 квітня українські газопостачальні компанії мають оголосити нову ціну на газ. І рік вона має не змінюватися.

З чого складається ціна «блакитного палива», розповів провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський у коментарі сайту «Сьогодні».

За його словами, перше, — це витрати на видобуток. На цьому етапі ціна одного кубічного метра газу для державних компаній складає 2 гривні 84 копійки. А у приватників більше, бо видобувати дорожче. Третина українського газу походить з Полтавщини.

Читайте також: Річний тариф на газ: що буде з пільгами і субсидіями

Генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров розповідає: «Якщо казати про витрати компанії ДТЕК Нафтогаз, то вони складаються з двох частин. Це — інвестиційні витрати, в які входять геолого-розвідувальні роботи, буріння свердловин, низка інфраструктурних об’єктів. І є витрати операційні – це обслуговування свердловин, ремонти свердловин, це заробітні плати людей».

А ще — витрати на транспортування магістральними газогонами з місця, де блакитне паливо видобули — туди, де нам його продають.

«Це — заробітна плата, ресурси, матеріали, технологічний газ і безпосередньо прибуток. Тариф на транспортування магістральними газопроводами встановлюється регулятором. На сьогоднішній день 0,2 грн за один кубометр», — пояснює Максим Білявський.

До вартості видобутку і транспортування додаємо податок і заробіток компаній (у кожної він різний) отримуємо тариф на газ. Приміром, ті самі 6,99, які напам’ять вже вивчила вся країна.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua