Плани на підвищення пенсій цьогоріч — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Плани на підвищення пенсій цьогоріч

Казна та Політика
1098
З 4 березня почалася виплата проіндексованих пенсій за березень. Вже близько 8 млн громадян отримали пенсію, підвищену на 11%.
Про це розповів радник міністра соціальної політики України Микола Шамбір в ефірі телеканалу “Дім”.
Середнє підвищення за березень склало близько 300 грн.
“З березня місяця люди отримують вже проіндексований розмір. З березня почалася виплата пенсій за березень і вже люди отримують практично на сьогодні. Більшість пенсіонерів вже отримали пенсію за березень і це вже пенсія збільшених розмірів. Середнє підвищення – близько 300 грн”, – сказав Микола Шамбір.

Як перевірити свій страховий стаж

Цього року індексація пенсій розрахована на 11% від основного розміру пенсій залежно від стажу і заробітку.
“11% тому, що це залежить від того, що середня зарплата – показник, який береться для індексації, зріс на 17%, і інфляція торік склала 5%, відповідно 50% одного й іншого підсумовується, 22% і відповідно 50% від цього береться і буде 11%”, – сказав він.
За його словами, підвищення пенсій буде ще в кілька етапів.
Плани підвищення пенсій протягом 2021 року:
  • З 1 квітня пенсію у збільшеному розмірі отримають пенсіонери, які працюють.
  • З липня пенсії будуть підвищені відповідно до зростання прожиткового мінімуму, в жовтні надбавку отримають пенсіонери, які досягли 75 років.
  • У грудні буде підвищення внаслідок зростання мінімальної зарплати. Люди, які досягли 65 років і мають стаж 30-35 років, отримуватимуть мінімальну пенсію в розмірі 2400-2500 грн.
Також радник міністра сказав, що коштів, які надходять до Пенсійного фонду, достатньо для того, щоб виконати це підвищення.
Про накопичувальнну систему. “Накопичувальні пенсії, безумовно, дадуть стабілізацію пенсійної системи. На сьогоднішній день законопроект про накопичувальні пенсії знаходиться у Верховній Раді, ведуться дискусії, обробляються найнадійніші варіанти. Але цілком реально вирішити це питання в цьому році”, – зазначив Шамбір.
Раніше ми писали про те, за що можуть зупинити виплату пенсії. Наприклад, якщо пенсію призначено на підставі документів, що містять недостовірні відомості. При цьому мова йде не тільки про навмисну ​​фальсифікацію, а й, наприклад, про помилку в документах; в разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд та інші причини – читайте далі.

Довідка Finance.ua:

  • В Україні, відповідно до закону №3623, який підписав президент Володимир Зеленський, пенсії нараховуватимуть автоматично. Не потрібно буде звертатися до Пенсійного фонду, збирати довідки для підтвердження свого стажу.
  • З 1 квітня 2021 року підвищать пенсійний вік для жінок. Нововведення торкнеться тих українок, які в цьому році будуть виходити на заслужений відпочинок.
Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас