На основі технології NASA створили безповітряну велошину (фото) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На основі технології NASA створили безповітряну велошину (фото)

Технології&Авто
2750
Американський стартап SMART, заснований у 2020 році, представив свій перший продукт – безповітряну велосипедну шину на основі технології NASA, яка підвищить стійкість майбутніх місячних і марсіанських роверів.

Шина METL від SMART — це перший результат співпраці стартапу з Дослідницьким центром NASA імені Джона Гленна, де розробили так звану технологію «сплаву пам’яті форми» (SMA). SMA дозволяє використовувати шину, що сконструйована з взаємопов’язаних пружин та не вимагає накачування. Вона не захищена від проколів, але може забезпечити еквівалентне або краще зчеплення у порівнянні з надувними гумовими шинами і навіть має деякі вбудовані амортизаційні можливості.
Сплав здатний повертати собі форму на молекулярному рівні, тобто матеріал може адаптуватися до нерівностей місцевості та повертати собі первинну форму без втрати цілісності конструкції з часом.
На основі технології NASA створили безповітряну велошину (фото)
Співзасновниками SMART є чемпіон американського телесеріалу «Survivor: Fiji» Ерл Коул та інженер Браян Єнн. Команда планує вийти на велосипедний ринок з розробкою шини METL, що має стати доступною для широкого кола споживачів на початку наступного року. Після цього SMART має намір також впроваджувати шини SMA в автомобільній промисловості.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас