0 800 307 555
0 800 307 555

У яких випадках змінюється кадастровий номер ділянки


У яких випадках змінюється кадастровий номер ділянки

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр», кожна земельна ділянка під час реєстрації отримує унікальний код – кадастровий номер. Це індивідуальний набір цифр і знаків, який зберігається за ділянкою протягом всього часу її існування.

Про це повідомив заступник Директора Департаменту містобудування і архітектури КМДА Юрій Тацій у FACEBOOK.

Зміна кадастрового номера у існуючої земельної ділянки все ж можлива, але тільки у разі розширення чи звуження її меж.

Найчастіше номер змінюється у таких випадках:

  • коли землю розділяють на декілька частин. Тоді кожна новоутворена ділянка отримує власний кадастровий номер, адже її початкові межі змінено;
  • коли ділянки об’єднують в одну. Принцип зміни меж такий самий, а значить нова територія отримує один новий кадастровий номер.

Читайте також: Про приналежність будь-якої земельної ділянки в Україні можна довідатися безкоштовно

В обох випадках власник (або власники) повинні отримувати містобудівні умови та обмеження на будівництво, навіть якщо воно вже розпочато. І цілком можливо, що наявні споруди суперечитимуть виданій документації. У такому разі отримувач МУО зобов’язаний змінити параметри своєї забудови.

Довідка Finance.ua:

  • Експерти Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції України підготували інструкцію, як здійснити державну реєстрацію земельної ділянки за 4 кроки.
  • Перш ніж придбати земельну ділянку для будівництва, перевірте майбутню покупку та її продавця. Як це зробити – розповідали у Мін’юсті.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua