0 800 307 555
0 800 307 555

Як здійснити державну реєстрацію земельної ділянки за 4 кроки


Як здійснити державну реєстрацію земельної ділянки за 4 кроки

Іноді власники земельних соток чи гектарів мають державний акт на ділянку старого зразка, і коректні відомості про їхні володіння досі не відображені у Державному земельному кадастрі.

Експерти Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції України підготували інструкцію, як здійснити державну реєстрацію земельної ділянки за 4 кроки.

Крок 1. Подбайте про те, щоб ділянці було присвоєно кадастровий номер. Це, так би мовити, ідентифікаційний код землі, без наявності якого сьогодні неможливопровести будь-які юридичні операції з ділянкою.

Для цього треба звернутися до найближчого розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж ділянки в натурі (на місцевості).

Крок 2. Коли кадастровий номер присвоєно, а коректні дані про ділянку відображені в Державному земельному кадастрі, час вирушати до місцевого виконавчого органу, найближчого нотаріуса чи центру надання адмінпослуг.

Крок 3. Для державної реєстрації права власності на землю подайте необхідний пакет документів, зокрема паспорт і документ, який є підставою виникнення права на ділянку (наприклад, держакт на правовласності на землю, договір купівлі-продажу, рішення суду, свідоцтво про спадщину).*

Крок 4. Отримайте витяг із Державного реєстру прав про держреєстрацію права власності на земельну ділянку.

Варто врахувати, що загальний термін розгляду поданих для реєстрації документів складає 5 робочих днів. Цей час можна скоротити, але розмір адміністративного збору суттєво збільшиться.

Важливо: так звані державні акти на землю старого зразка є дійсними, тобто держава їх визнає, але сьогодні головною умовою для офіціалізації статусу власника землі є присвоєння ділянці кадастрового номеру, а запорукою захисту майна від шахрайських оборудок — оцифрування відповідних відомостей: внесення їх до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Довідка Finance.ua:

Також публікуємо кілька корисних посилань:

  • тут map.land.gov.ua можна перевірити (за координатами чи населеним пунктом), чи присвоєно земельній ділянці кадастровий номер;
  • тут my.gov.ua/info/servicecenters можна знайти контактну інформацію про усі центри надання адміністративних послуг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua