0 800 307 555
0 800 307 555

У 2021 році будуть приватизовані два держбанки - Рожкова


У 2021 році будуть приватизовані два держбанки - Рожкова

Два державні банки будуть приватизовані в 2021 році, при цьому до кінця 2022 року спишуть проблемних кредитів на понад 400 млрд грн.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

За її словами, в 2021 році стартує приватизація державних банків, першим з яких буде Укргазбанк.

“На початку року можемо дочекатися угоди “тривалістю три роки”. Ще в кінці 2017 року IFC, Міністерство фінансів і Укргазбанк підписали меморандум про часткову приватизацію Укргазбанку. Закрити угоду, схоже, вдасться на початку 2021-го”, – написала Рожкова.

За її оцінкою, таким чином держава на ділі доведе задекларований намір – зменшити роль в банківському секторі.

“Це знакова подія для банківського ринку України… Такі стратегічні інвестори востаннє входили в наші банки в кінці 2015 року, коли ЄБРР став акціонером Райффайзен Банку Аваль”, – вважає перший заступник голови НБУ.

Однак, щоб істотно знизити роль держави з нинішніх 54% до 25%, тільки цієї акції, акцентують в НБУ, мало. Щоб досягти цього, необхідна також і приватизація Ощадбанку, робота над чим почнеться відразу після угоди щодо Укргазбанку.

Крім того, всім держбанкам дозволять списувати проблемні кредити (NPL), що вони на відміну від приватних та іноземних банків дозволити собі раніше не могли.

“У 2019 році ми затвердили вимоги до управління проблемними активами і почали вимагати від банків відповідні стратегії. Навесні 2020-го визначили критерії для списання та затвердили трирічні плани для держбанків. І процес пішов. З початку 2020-го маємо мінус 6 п.п. з 48% до 42%”, – розповідає Рожкова.

Наразіт в банківському секторі непрацюючих кредитів залишилося на 450 млрд грн, з яких 200 млрд грн припадає на ПриватБанк. До кінця 2022 року, впевнені в НБУ, цей показник скоротиться на понад 400 млрд грн.

Довідка Finance.ua:

  • Національний банк України з 1 липня 2021 року планує підвищити вагу ризику для незабезпечених споживчих кредитів до 125%.
  • НБУ відтермінував на три місяці введення коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR).

Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua