0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ: Українців зобов'яжуть цілий рік платити абонплату за опалення і воду


ЗМІ: Українців зобов'яжуть цілий рік платити абонплату за опалення і воду

Українців хочуть зобов’язати платити абонентську плату на опалення, воду та вивезення сміття у той час, як на початку 2021 перерахують абонплату на газ. Це передбачено вже прийнятим законом “Про житлово-комунальні послуги”, пише Obozrevatel.

В чинних тарифах витрати на утримання і ремонт інфраструктури не закладені, а з введенням абонентської плати гроші на це з’являться.

При цьому є два варіанти: або українці об’єднуються всім будинком (наприклад, створюють ОСББ) і підписують колективні договори на поставку води, тепла, вивезення сміття, або ж кожен самостійно укладає індивідуальні угоди і платить абонплату.

Розмір абонплати буде регулярно зростати (її прив’язали до розміру прожиткового мінімуму, який переглядають двічі на рік) і в наступному році може скласти більше ніж 100 гривень на місяць з кожної квартири.

Читайте також: За порушення в сфері послуг ЖКГ хочуть посилити покарання: два нові законопроєкти

Колективна угода передбачає, що мешканці будинку самі відповідають за стан інфраструктури, наймають компанію, яка займається ремонтом. І тому не платять абонплату. Описане нововведення відклали до кінця карантину, проте зараз у Верховній Раді розглядають можливість ввести абонплату вже з 1 січня 2021 року.

Яким буде розмір абонплати. Кабінет Міністрів своєю постановою №808 вже визначив формулу граничного розміру: 2 * прожитковий мінімум * 2,58 * 0,15 * К, * де:

  • 2,58 – середня кількість осіб в сім’ї;
  • 0,15 – середня частка витрат на комуналку від загального доходу сім’ї;
  • К – коефіцієнт (для опалення і води – 0,019, для сміття – 0,009).

Наприклад, з грудня прожитковий мінімум в Україні становитиме 2189 грн. Таким чином, абонплата на воду і опалення буде 32,19 грн, а на сміття – 15,2 грн. Тобто в сумі потрібно буде платити близько 111,7 грн на місяць (за умови, якщо є гаряча, холодна вода і опалення).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua