0 800 307 555
0 800 307 555

Уряд прогнозує падіння витрат українців у 2020 році


Уряд прогнозує падіння витрат українців у 2020 році

За підсумками 2020 року очікується скорочення кінцевих споживчих витрат домогосподарств на 1,2%. Це стане наслідком загального зниження економічної активності в країні.

Про це йдеться в пояснювальній записці до проекту державного бюджету України на 2021 рік, (законопроєкт №4000), оприлюдненому на сайті Верховної ради.

“Після послаблення карантину відновлення споживання буде повільним через зростання безробіття та падіння заощаджень, що, відповідно, позначається на впевненості споживачів”, – зазначається в документі.

За прогнозом уряду, економічна ситуація в країні до кінця 2020 року матиме характер стриманого відновлення. Зниження темпів реального ВВП за підсумками року очікується на рівні не більше 4,8%. По мірі зняття обмежень економіка буде поступово відновлюватися на тлі стимулюючих заходів фіскальної політики та дій уряду, спрямованих на подолання наслідків епідемії COVID-19.

“Найбільший негативний внесок у скорочення ВВП матимуть інвестиції через їх різке падіння, спричинене негативними настроями бізнесу та зважаючи на його фінансові складнощі. Як наслідок, падіння валового нагромадження основного капіталу за підсумком 2020 року очікується на рівні 21,8%”, – йдеться в документі.

Довідка Finance.ua:

  • Президент Володимир Зеленський напередодні свого візиту в Австрію розповів, як Україна виходить з кризи, викликаного пандемією коронавірусу. За його словами, населення підтримують дешевими кредитами.
  • Мінімальна зарплата зросте в 2021 році на 30%. Відповідний прогноз закладено в проєкті державного бюджету на наступний рік.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua