0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін вирішив вивести з обігу паспорти у формі "книжечки"


Кабмін вирішив вивести з обігу паспорти у формі "книжечки"

Кабінет міністрів схвалив проєкт закону «Про паспорт громадянина України у формі книжечки». Відповідне рішення ухвалене на засіданні уряду 12 серпня.

Про це повідомив у своєму Telegram народний депутат із фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко.

Проєкт передбачає поступове виведення паперових паспортів з обігу та заміну їх на пластикові картки.

Вкрали паспорт і взяли кредит. Що робити? 🧐

Згідно з проєктом закону, термін дії паспорта становить:

  • для осіб віком від 16 до 25 років – до дня досягнення особою 25-річного віку;
  • для осіб віком від 25 до 45 років – до дня досягнення особою 45-річного віку за умови, що до дня набрання чинності цим законом до паспорта вклеєно нову фотокартку після досягнення особою 25-річного віку, а в разі коли паспорт було оформлено у період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, – фотокартку під час оформлення паспорта;
  • для осіб віком від 45 років – безстроково за умови, що до дня набрання чинності закону до паспорта вклеєно нову фотокартку після досягнення особою 45-річного віку, а в разі коли паспорт було оформлено після досягнення особою 45-річного віку, – фотокартку під час оформлення паспорта.

Таким чином, під час наступного вклеювання нового фото, паспорт у формі книжечки будуть заміняти на пластикову картку. Нові паспорти будуть видавати лише у формі пластикових карток.

Довідка Finance.ua:

  • Кабінет Міністрів пропонує посилити відповідальність за підробку паспортів, свідоцтв про шлюб та інших документів, що засвідчують особу і громадянство. Уряд вніс до Верховної Ради відповідний законопроект №3946.
  • Паспорт можуть визнати недійсним з різних причин. Найпоширенішими залишаються: знищення паспорта, його втрата і смерть власника. Також документ анулюють, якщо він був зіпсований, вилучений, вкрадений, або ж людина здійснила обмін документів (наприклад, замінила паспорт-книжечку на ID-картку).

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua