0 800 307 555
0 800 307 555

За підробку паспортів хочуть посилити відповідальність та збільшити штрафи


За підробку паспортів хочуть посилити відповідальність та збільшити штрафи

Кабінет Міністрів пропонує посилити відповідальність за підробку паспортів, свідоцтв про шлюб та інших документів, що засвідчують особу і громадянство. Уряд вніс до Верховної Ради відповідний законопроект №3946.

Про це сказано в законопроєкті № 3946.

В законопроєкті “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за викрадення, привласнення, збут, підроблення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та/або використання завідомо підроблених таких документів” пропонують за викрадення “важливих особистих документів” карати:

  • штрафом в розмірі до 50 неоподатковуваних мінімумів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років. На цей час обмеження свободи громадян не передбачене;
  • за викрадення документів, що підтверджують громадянство України або спеціальний статус особи, або свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану планують карати арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років;
  • за використання завідомо підроблених документів, що засвідчують особу, або ж свідоцтво про шлюб загрожує арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі від 3 до 5 років.

Вкрали паспорт і взяли кредит. Що робити?

Якщо такі дії вчинила група осіб за змовою або посадова особа, використовуючи службове становище, їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років або без такого.

Довідка Finance.ua:

  • Паспорт можуть визнати недійсним з різних причин. Найпоширенішими залишаються: знищення паспорта, його втрата і смерть власника. Також документ анулюють, якщо він був зіпсований, вилучений, вкрадений, або ж людина справив обмін документів (наприклад, замінила паспорт-книжечку на ID-карту). Після того, як паспорт анулюють, його забирає Державна міграційна служба, але тільки в тому випадку, якщо може його знайти і знає, де він.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua