0 800 307 555
0 800 307 555

Падіння економіки України буде глибшим, ніж світової - консенсус-прогноз


Падіння економіки України буде глибшим, ніж світової - консенсус-прогноз

Україна у 2020 році демонструватиме глибше падіння (на 6,0%), ніж світова економіка, яка за прогнозом МВФ скоротиться на 4,9%. У попередньому консенсус-прогнозі за квітень 2020 року очікувалося, що падіння становитиме 4,2%.

Такі дані містяться у консенсус-прогнозі “Вплив COVID-19 на економіку і суспільство – постпандемічний розвиток” за липень 2020 року.

Головні консенсус-меседжі такі:

  • високою є вірогідність настання другої хвилі пандемії COVID-19 у ІІ півріччі 2020 року;
  • коронавірусна криза змінить характер майбутнього розвитку як світової економіки, так і економіки України.

Як зазначається в прогнозі, характер відновлення залежатиме від вже існуючих карантинних заходів в Україні, а також посилених в умовах “адаптивного карантину”, в результаті чого відновлення буде повільним.

Читайте також: Голова ради НБУ дав оцінку прогнозу розвитку України до 2023 року

Крім того, у 2020 році дещо стриманішими будуть інфляційні процеси – 5,8% проти 7% у попередньому опитуванні (у розрахунку грудень до грудня попереднього року).

Всі елементи попиту матимуть від’ємну динаміку, але найбільшим буде падіння інвестицій, яке поглибилось до 20,3% з 14,8% у попередньому консенсус-прогнозі.

Ситуація на ринку праці лишатиметься складною до кінця 2020 року. Безробіття буде тривалим у зв’язку із значним падінням економіки та суттєвими структурними змінами. Рівень безробіття по року буде – 9,6% (порівняно з 9,4% у попередньому опитуванні).

Проте вже у 2021 році буде економічне зростання на рівні 3,2%, яке не компенсує падіння у 2020 році. Інфляція прискориться до 6,0% (у розрахунку грудень до грудня попереднього року). Всі елементи попиту матимуть позитивну динаміку. Найбільше зростання спостерігатиметься знову таки в інвестиціях – 8,5%. Безробіття поступово знижуватиметься до 9,2%, але не вийде на допандемічний рівень.

На думку експертів, у 2022-2024 роках темпи економічного зростання України прискорюватимуться.


Таблиця: Мінекономіки

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua