Нардепи внесли зміни до Виборчого кодексу


Нардепи внесли зміни до Виборчого кодексу

Верховна Рада України прийняла в цілому проект закону №3485 про внесення змін до деяких законів щодо вдосконалення виборчого законодавства. Відповідне рішення підтримали 308 народних депутатів України.

Так, метою проекту закону є усунення прогалин і неузгодженостей, спрощення виборчих процедур та їх уніфікації для забезпечення дотримання міжнародних стандартів проведення виборів і забезпечення сталості демократичних принципів і процедур в Україні. Депутати пропонують внести зміни в усі книги Виборчого кодексу.

Крім того, планується проводити позачергові, проміжні, перші і додаткові вибори тільки два дні в році – в останню неділю березня і останню неділю жовтня.

У рік проведення чергових місцевих виборів всі голосування повинні будуть проходити тільки один раз – в останню неділю жовтня. Також депутати пропонують ввести можливість використання інноваційних технологій у виборчому процесі, таких як голосування на дільниці за допомогою комп’ютера, підрахунок голосів за допомогою електронних систем, подання документів кандидатами в режимі онлайн. Крім того, пропонується ввести механізм боротьби з “двійниками” на виборах президента України.

Парламентарії врахували поправки до законопроекту щодо організації виборчого процесу, зокрема, передбачається, що постанови ЦВК невідкладно публікуються на її офіційному сайті з можливістю перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також з можливістю автоматизованої обробки в електронній формі з метою повторного використання. Також оприлюднять свої рішення на офіційних сайтах окружні і територіальні виборчі комісії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua