0 800 307 555
0 800 307 555

Reuters: Економіка України скоротиться на 10% у другому кварталі


Reuters: Економіка України скоротиться на 10% у другому кварталі

Економіка Україна продемонструє падіння на 10% у другому кварталі, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року. Це відбудеться через карантинні обмеження, введені через пандемію коронавірусу. При цьому повне відновлення за наступні шість місяців неможливе.

Про це пише Reuters з посиланням на власне щомісячне опитування аналітиків.

Таким чином, 2020 рік ознаменується для України найбільшим економічним обвалом з 2014 року.

Читайте також: Відновлення світової економіки до кінця 2021 р. поставлено під сумнів

“Цифри економічної активності, швидше за все, покажуть весь масштаб кризи. Ми очікуємо, що скорочення поглибиться до 10% в порівнянні з минулим роком у другому кварталі”, – повідомили виданню аналітики інвестиційної компанії ICU.

Аналітики припускають, що хороші успіхи українського аграрного сектора, який вже почав збирати урожай, можуть пом’якшити економічні збитки від пандемії коронавірусу. Але споживчий попит і інвестиційна активність в 2020 році буде слабкою.

Експерти прогнозують, що в третьому кварталі український ВВП скоротиться на 5,5%, а в четвертому – на 3% в порівнянні з попереднім роком.

12 аналітиків, яких опитало агентство Reuters, вважають, що за підсумками 2020 року скорочення економіки України становитиме 6,5% в порівнянні зі зростанням на 3,2% в 2019-му. Київ очікує падіння на 4,8%.

“Ми прогнозуємо, що ВВП почне відновлюватися в третьому кварталі 2020 року, але дуже повільно через низькі доходи і обережну поведінку споживачів та інвесторів”, – повідомили в ICU.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua