Вплив кризи на платіжний баланс України буде нейтральним або навіть позитивним - НБУ


Вплив кризи на платіжний баланс України буде нейтральним або навіть позитивним - НБУ

Вплив кризи на платіжний баланс України буде нейтральним або навіть позитивним у зв’язку зі значним зниженням цін на енергоносії, які переважають в українському імпорті, та незначним – на продовольство, яке становить 50% від загального експорту країни.

Про це повідомив заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій.

Читайте також: НБУ з початку року витратив на підтримку гривні 1 мільярд доларів, резерви перевищують 25 мільярдів

“Що стосується платіжного балансу, тобто експорту-імпорту, то вплив буде від нейтрального до, можливо, навіть позитивного. І це пов’язано з тим, що ціни на енергоносії дуже сильно знизилися – ціна на нафту, наприклад, впала на 30%, а імпорт енергоносіїв у нашому платіжному балансі становить приблизно 30%, тобто Україна платитиме набагато менше за імпорт енергоносіїв”, – сказав Чурій під час прес-брифінгу онлайн у Києві у вівторок, додавши, що зниження цін на продовольство, яке переважає в українському експорті, нижче.

Він зазначив, що дефіцит платіжного балансу минулого року у 0,5% ВВП значно менший за дефіцит у передкризовому 2013 році, який сягав 10% ВВП.

За словами Чурія, вплив кризи на зростання ВВП, ймовірно, буде негативним. “Водночас позитивний ефект матимуть ті законодавчі акти, які сьогодні проголосувала Верховна Рада щодо подолання кризових явищ в економіці”, – додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua