Американські вчені представили «тепловий камуфляж»


Американські вчені представили «тепловий камуфляж»

Інженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго представили прототип «розумного» метаматеріалу, здатного повністю приховати носія від тепловізорів, повідомляє Naked Science.

На відміну від усіх аналогів, система з успіхом працює при різній температурі середовища і швидко підлаштовується під її зміни. Вчені представили новинку в статті, опублікованій в журналі Advanced Functional Materials. Коротко про неї розповідається в прес-релізі Університету Сан-Дієго.

Концепт, представлений командою професора Женькунь Ченя, здатний швидко нагріватися або охолоджуватися, підлаштовуючись під поточні умови середовища. Менш ніж за хвилину він може підняти температуру своєї зовнішньої поверхні від 10 до 38 °С, при цьому температура внутрішніх шарів залишається комфортною для тіла.

Для цього розробники використовували м’який, подібний до воску полімер з температурою плавлення близько 30 °С – як на поверхні шкіри. У спеку він робиться більш пластичним і текучим, а при більш холодній температурі твердне, хоча і зберігає ізолюючі властивості. А для маскування зовнішні шари матеріалу пронизані тонкими і гнучкими провідниками зі сплавів з термоелектричними властивостями – здатних виділяти і поглинати теплову енергію при проходженні струму.

Нарешті, вся система підключається до акумулятора і автоматично регулюється по бездротовому зв’язку, нагріваючи або охолоджуючи поверхню матеріалу в залежності від температури навколишнього середовища. За словами розробників, вона дозволяє активно маскувати об’єкт в широкому діапазоні температур, тоді як всі існуючі варіанти «теплового камуфляжу» діють пасивно, обмежуючи перенесення тепла від тіла назовні, і спрацьовують лише в певному вузькому діапазоні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua