Україна майже готова до накопичувальної пенсійної системи - Держказначейство


Україна майже готова до накопичувальної пенсійної системи - Держказначейство

Державна казначейська служба України технічно майже готова до введення в країні накопичувальної пенсійної системи, яка передбачає, що кожен працюючий громадянин може здійснювати платежі на свій персональний пенсійний рахунок, а після досягнення пенсійного віку отримувати додаткові виплати за рахунок зроблених внесків.

Про це повідомила журналістам голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз за підсумками презентації звіту про роботу служби в 2019 році.

“Щодо накопичувальної системи дуже цікава ідея і технічно ми по деяких моментах готові. Ми спільно з народними депутатами обговорювали це питання і ми готові по деяких моментів”, – повідомила Слюз.

Вона також нагадала, що торік Держказначейство надало Пенсійному фонду на покриття тимчасових касових розривів, пов’язаних з виплатою пенсій, 118,7 мільярда гривень позик, з яких фонд погасив 117,6 мільярда гривень.

За словами Слюз, середньомісячні витрати Пенсійного фонду становлять близько 36 мільярда гривень, тоді як 10 років тому вони становили приблизно 9 мільярдів гривень.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроект №2683 «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення», згідно з яким до наявної, солідарної пенсійної системи додасться ще одна – накопичувальна.

Довідка Finance.ua:

 • 82,7% пенсіонерів отримують пенсію до 4 тис. грн, що нижче фактичного прожиткового мінімуму.
 • Мінімальна пенсія за віком у осіб, які досягли віку 65 років, за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок – 30 років страхового стажу, з 1 січня 2020 року становить 1889 грн.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua