Кредобанк став генеральним партнером постановки опери "Лис Микита" у Львівській Національній Опері


Кредобанк став генеральним партнером сучасної української опери «Лис Микита», написаної українським композитором Іваном Небесним на замовлення Львівської Національної Опери. Прем’єра опери відбудеться 21−23 лютого у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Постановка матиме чимало несподіванок: від самого звучання до сценографії, яскравих костюмів та масок звірів, а також сучасних технологій 3D-проекції та світла. В основі постановки — однойменна поема Івана Франка. Перша поява цього твору відбулася на сторінках дитячого двотижневика «Дзвінок» у 1890 році – 130 років тому. «Я найбільше люблю свого „Лиса Микиту“, тому, що я його написав для своїх дітей…» — говорив Іван Франко. Першими слухачами і читачами цього твору були власні діти письменника — Андрій, Тарас, Петро та Ганна.

Особливістю нової опери стане несподіване звучання — в оркестрі поряд із традиційними інструментами звучатимуть і народні – цимбали, бандура, дримба, ліра і трембіта. Окрім того, в опері буде не лише хореографія, але й акробатика на повітряних полотнах, а також чи не вперше в українській сучасній опері будуть використані новітні технології 3D-проекції. «Це буде «справжня феєрія світла», — зазначають постановники. Оперу рекомендують для сімейного перегляду, адже за начебто дитячою казкою та розважальним сюжетом, гумором і пригодами хитрого Лиса ховаються гострі та завжди актуальні соціальні питання.

«У нашому випадку це справжній бестселер, але вже оперний, для сімейного перегляду. Це дійство, у якому органічно поєднуються розважально-авантюрний та сатирично-викривальні змісти й підтексти. І важко сказати, чого тут більше: людського в звіриному світі чи, навпаки, звіриного у людському…», − зазначає режисер та лібретист опери «Лис Микита», генеральний директор Львівської національної опери Василь Вовкун.

«Підтримка розвитку сучасної культури та мистецтва є одним із ключових пріоритетів соціальної відповідальності Кредобанку, а співпраця банку з Львівською національною оперою має свою тривалу та успішну історію. Сподіваємось, що нова українська сімейна опера „Лис Микита“, яку з нашою допомогою приготувала Львівська національна опера, стане справжнім проривом у сучасному оперному мистецтві», — говорить перший заступник голови правління АТ «Кредобанк» Єжи Яцек Шугаєв.

Диригент-постановник опери — американський диригент українського походження Теодор Кучар, диригентка — Ірина Стасишин, а хормейстер — Вадим Яценко. До числа постановників залучили також митців із-за кордону: молодого художника по світлу із Литви Арвідаса Буйнаускаса, який співпрацює з групою «Океан Ельзи», створюючи незабутні візуальні образи їх концертів, а також італійського хореографа Марчелло Алджері.

Серед інших проєктів у сфері культури, які послідовно підтримує Кредобанк — щорічний літній фестиваль «Ніч у Львові», українсько-польський музичний фестиваль «Музика в старому Львові», щорічні безкоштовні кіноперегляди «Кіно в парку з KredoBank» та чимало інших значних та цікавих подій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Кредобанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua