Українці переходять на безготівку – більше половини покупок вже оплачують карткою


Українці переходять на безготівку – більше половини покупок вже оплачують карткою

Останніми роками українці нарощують частку безготівкових розрахунків. Це призвело до скорочення рівня готівки в економіці за підсумками 2018 року до 10,4% з 11,1% в 2017 році і 14% – в 2016-му, йдеться в стратегії Національного банку України.

За даними НБУ, за дев’ять місяців 2018 року частка безготівкових операцій з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, досягла 44,3% від загального обсягу в порівнянні з 39,3% в 2017 році і 35,5% в 2016-му.

Більше половини покупок (51,7%) в торговельній мережі українці вже сплачують безготівкою. Крім того, вже кожна десята активна платіжна картка і 79,8% торгових терміналів – безконтактні.

При цьому НБУ збирається розвивати безготівкові платежі в Україні. Так, регулятор має намір у другому кварталі 2019 року впровадити стандарт для здійснення платежів з використанням QR-кодів. Також заплановано впровадження єдиного міжнародного номера банківського рахунку (IBAN), врегулювання використання системи BankID для віддаленої ідентифікації та встановлення вимог до розкриття інформації про фінансові послуги споживачам.

Вибрати кредитну картку непросто. Неправильний вибір зробить кредитку джерелом проблем. Зате правильно обрана картка стане незамінним помічником. Ми вирішили допомагати нашим читачам в пошуку таких помічників.

Сервіс для вибору кредитних карт 💳

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua