0 800 307 555
0 800 307 555

Супрун відзвітувала, як "гроші йдуть за пацієнтом"


Супрун відзвітувала, як "гроші йдуть за пацієнтом"

Уже три місяці медзаклади первинної медичної допомоги отримують фінансування за новою моделлю – гроші йдуть за тими пацієнтами, які обрали своїх сімейних лікарів.

Про це повідомила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

Читайте також: На програму “Доступні ліки” в бюджеті-2019 виділили мільярд – МОЗ

“За цей період Нацслужба здоров’я здійснила прооплати для 161 медзакладу – тих, то приєднався до трансформації в першій хвилі. Це понад 800 мільйонів гривень для всіх. Детально можна ознайомитися з тим, куди і скільки було перераховано коштів, можна тут”, – йдеться в повідомленні.

В цілому вже 623 медичні заклади працюють з Національною службою здоров’я, виплати для інших почнуться з жовтня, підкреслила Супрун.

Керівник МОЗ повідомила, що для багатьох установ, які отримували оплату від Служби, протягом цих трьох місяців прийшли суми істотно більші, ніж вони отримували раніше.

“Багато з них не обласні центри, а невеликі міста, такі як Балта, Червоноград, Селидове, Дружківка, Овруч і Нова Борова – про приклади яких ми розповідали не раз. Управлінці і керівники медустанов цих міст заохотили більше пацієнтів вибрати своїх лікарів, швидше поліпшили сервіс і змогли краще оплачувати роботу своїх медиків”, – написала Супрун.

За її словами, в Києві, де багато медзакладів підписали договір з Нацслужбою і куди направлено найбільше фінансування від Нацслужби здоров’я, зарплати лікарям істотно не підвищилися, дуже багато звернень від громадян про порушення порядку підписання декларацій і дотримання сервісних умов.

“Звертаємо увагу місцевої влади і Києва, і інших регіонів, на кожне звернення. Місцеві управлінці і керівники медзакладів можуть стати як головним рушієм позитивних зрушень, так і їх гальмом. Зараз ми бачимо яскраві приклади обох варіантів”, – йдеться в замітці.

На думку керівника МОЗ, трансформація тільки набиратиме обертів.

“У 2019 році всі комунальні заклади, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, отримуватимуть оплату за послуги від Нацслужби здоров’я за тарифами. Це означає, що вони зможуть отримати фінансування тільки після того, як підпишуть договір з НСЗУ. Третя хвиля укладення договорів почнеться в кінці листопада. Точну дату Нацслужба здоров’я оголосить найближчим часом”, – уточнила Супрун.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МОЗ України
Опитування
В Контексті Finance.ua