Україна втратить 2,5-3% ВВП через "Північний потік-2" - Мінфін


Україна втратить 2,5-3% ВВП через "Північний потік-2" - Мінфін

Міністерство фінансів України включило реалізацію “Газпромом” проекту газопроводу “Північний потік-2” до числа основних фіскальних ризиків.

“Реалізація проекту “Північний потік-2” призведе до втрат за рахунок зменшення експорту послуг близько 2,5-3% від ВВП (тільки прямі втрати)”, – йдеться в оприлюдненому відомством в середу документі.

Читайте також: Північний потік-2 зробить Німеччину повністю залежною від російської енергії – Трамп

Серед інших зовнішніх факторів ризику Мінфін зазначає проведення податкової реформи в США, яка може призвести до відтоку фінансових ресурсів з ринків, що розвиваються, через необхідність покриття дефіциту бюджету США, а також з огляду на збільшення ставки ФРС як реакції на активні фіскальні стимули.

Як і раніше, в числі основних ризиків залишається загроза активізації військового конфлікту на Сході країни, яка матиме непередбачувані наслідки для економіки, зазначає Мінфін.

Відомство також включило до числа ризиків збільшення імпортної експансії європейських товарів споживчого напрямку на внутрішньому ринку і введення податку на виведений капітал, яке може призвести до втрат державного бюджету в 2019 році.

“Реалізація структурних реформ, передбачених програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, є вкрай важливою для макрофінансової стабільності України і доступу до фінансування від МВФ та інших міжнародних партнерів”, – підкреслює Мінфін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua