Іран знижує експорт нафти швидше, ніж очікувалося - WSJ


Іран знижує експорт нафти швидше, ніж очікувалося - WSJ

Іран, з наближенням термінів введення санкцій США, скорочує поставки нафти на світовий ринок швидшими темпами, ніж очікувалося, пише The Wall Street Journal.

У вересні експорт може знизитися на третину в порівнянні з червнем, сказали газеті її джерела, обізнані про плани завантаження портів. Офіційні особи в державній National Iranian Oil Co. попередньо оцінюють, що поставки знизяться до приблизно 1,5 млн барелів на добу у вересні проти 2,3 млн у червні, свідчать ці дані.

Аналітик Сара Вакшоурі, який раніше працював в National Iranian Oil Co., очікує потім падіння експорту нафти з Ірану до 800 тис. барелів на добу в листопаді, що буде в 2 рази нижче рівня поточного місяця.

У квітні, до оголошення Вашингтона про вихід з ядерної угоди з Іраном, поставки країни становили 2,68 млн б/д, в серпні вони оцінюються на рівні 1,66 млн.

Експерти прогнозували зниження відвантаження приблизно на 1 млн б/д до кінця року, проте зараз деякі з них вважають, що значна частина цього зниження, можливо, вже відбулася.

Частково зниження поставок пов’язане з небажанням транспортних компаній постачати іранську нафту.

США прагнуть звести до мінімуму торгівлю іранською нафтою до 4 листопада, коли санкції почнуть діяти в повному обсязі. Будь-яка фірма, яка веде бізнес з Іраном, може зіткнутися з штрафними заходами з боку США.

Вийшовши з ядерної угоди з Іраном від 2015 року, Білий дім заявив, що в серпні і листопаді США в два етапи відновлять санкції проти Ірану.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua