НБУ відреагував на прогноз про можливе падіння гривні до 40,8 за долар


НБУ відреагував на прогноз про можливе падіння гривні до 40,8 за долар

Національний банк 12 липня оголосить оновлений прогноз подальшого розвитку макроекономічної ситуації в Україні в залежності від прогресу у співробітництві з Міжнародним валютним фондом.

Про це повідомили в прес-службі регулятора, коментуючи презентацію з прогнозованою при відсутності нових траншів МВФ девальвацією гривні до кінця року до 31,8 грн/дол., а у разі ще і падіння цін на метал – до 40,8 грн/дол.

Читайте також: Долар по 40: сценарій НБУ без траншів МВФ

«Оновлений прогноз, який буде відображати актуальне бачення Національного банку щодо подальшого розвитку макроекономічної ситуації, в тому числі в залежності від прогресу у співпраці з МВФ, буде оприлюднено під час прес-брифінгу з монетарної політики 12 липня і докладно опубліковано в Інфляційному звіті 19 липня», – йдеться в коментарі.

Зазначається, що Нацбанк розглядає різні сценарії розвитку ситуації, щоб ухвалювати найбільш ефективні рішення і захищати економіку від потенційних ризиків, визначаючи базовий сценарій, який має найбільш високу ймовірність реалізації.

Також в НБУ нагадали, що за підсумками останньої дискусії комітету з монетарної політики регулятор розглядає два різні сценарії в залежності від подальшого співробітництва з МВФ, найбільш ймовірний з яких передбачає продовження реформ та співпраці з Фондом.

Водночас, як пояснили в НБУ, регулятор вивчає і потенційні, але менш імовірні альтернативні прогнозні сценарії, в основу яких закладено припущення про відсутність реформ та фінансової підтримки офіційних кредиторів у комбінації з іншими факторами, включаючи зміну ситуації на зовнішніх ринках.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування