Проти інсайдерів Міського комерційного банку відкрито 22 кримінальні провадження - ФГВФО


Проти інсайдерів Міського комерційного банку відкрито 22 кримінальні провадження - ФГВФО

За заявами уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) щодо інсайдерів – власників, топ-менеджерів і пов’язаних осіб Міського комерційного банку відкрито 22 кримінальні провадження за фактами зловживань на 3,58 млрд грн, йдеться в повідомленні ФГВФО на веб-сайті.

“Власник і службові особи ПАТ “Міський комерційний банк” в 2011-2014 рр. організували протиправну схему привласнення коштів, які в подальшому були перераховані на рахунки підконтрольних юридичних осіб та переведені в готівку. Фактично жоден з позичальників, яким було надано кредит в цей період, не здійснював його обслуговування і погашення”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з ним, з банку було виведено EUR59,35 млн, які перебували на кореспондентських рахунках в Meinl Bank AG. В результаті реалізованої схеми кошти були списані як гарантія виконання зобов’язань за виданими кредитами. Колишні посадовці банку навмисне не відображали в офіційній звітності банку факт списання коштів з кореспондентських рахунків, щоб уникнути негативних наслідків, пов’язаних з платоспроможністю банку, і фактично подавали в НБУ звітність, яка містила неправдиву інформацію.

Ще одним каналом виведення активів з банку стало придбання у власність цінних паперів, які не мали фінансового підкріплення і були емітовані суб’єктами господарювання з ознаками фіктивності. Загальна сума виведених з банку коштів через придбання цінних паперів становить 48 млн грн, йдеться в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

В Контексті Finance.ua
Опитування