11323
Ощадбанк більше не буде відшкодовувати 100% вкладів - ФГВФО
— Кредит&Депозит
В рамках перегляду граничної суми компенсації вкладникам збанкрутілих банків, Фонд гарантування вкладів також очікує рішення і щодо Ощадбанку. Держбанк хочуть зрівняти в вимогах щодо компенсацій з усіма іншими фінустановами. Відповідний законопроект вже перебуває на розгляді у Верховній Раді.
Про це розповів заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Андрій Оленчик.
У Фонді зазначили, що ймовірність банкрутства Ощадбанку вкрай незначна – в разі чого, його докапіталізують з державного бюджету.
Однак зараз, коли чиновники всерйоз міркують про підвищення граничної суми компенсації з 200 тис. грн. до 500-800 тис. грн., вони знову заговорили про дискримінаційні умови стосовно інших банків.
У ФГВФО вважають, що рішення про збільшення гарантій Фонду має стосуватися всіх без винятку фінустанов. А правила відшкодування вкладів стати єдиними для всього ринку.
Довідка Finance.ua:
- Ощадбанк єдиний український банк, який, в разі визнання його неплатоспроможним, зобов’язаний компенсувати клієнтам повну суму вкладів за рахунок держбюджету.
За матеріалами: УБР
Поділитися новиною
Також за темою
Що буде з курсом долара та ставками за депозитами у другому кварталі — прогноз банкіра
Депозити vs НПФ: 20 років у цифрах — що насправді захистило ваші гроші
Заборгованість українців за мікрокредитами зросла на 7,7 млрд грн за рік — Опендатабот
Як зміняться ставки за депозитами у квітні: експерти пояснили, чого очікувати (ТОП-10)
Квартира за 10 місяців! Де в Україні найшвидше накопичити на перший внесок? Розповідаємо про «єОселю»
Авто в кредит або лізинг: що потрібно знати про реєстрацію
