Мінрегіон планує обмежити щільність населення при забудові


Мінрегіон планує обмежити щільність населення при забудові

Міністерство регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства України в рамках розробки нових державних будівельних норм (ДБН) планує обмежити щільність населення в міській забудові на 1 га до 450 осіб.

“Вимоги щодо кількості людей на 1 га і щодо поверховості (ДБН по “блакитній лінії”, нещодавно прийнятий Мінрегіоном – ІФ) можуть викликати невдоволення серед інвесторів, оскільки їхнє питання – додаткові квадратні метри і прибуток. Але комфорт повинен бути в першу чергу”, – сказав глава міністерства Геннадій Зубко на прес-конференції в середу.

За його словами, чинні державні будівельні норми встановлюють щільність населення до 450 ос./га, проте дозволяють практично нескінченно підвищувати щільність населення при обґрунтованості такої необхідності. Міністерство ж пропонує встановити максимальне перевищення норми на 20%.

Міністр також повідомив, що обмеження щодо поверховості буде залежати від кількості населення в населеному пункті: якщо населений пункт – до 50 тис. осіб, то висотність будівель не повинна перевищувати три поверхи; якщо населення становить 100 тис. ос. – дев’ять поверхів і т.д.

Крім того, Мінрегіон планує ввести поняття “зелені лінії”, що позначають в генеральних планах міст зелені насадження, які не можуть бути забудовані, а також змінити умови паркування на вулицях. Так, пропонується відвести під паркування окремі смуги уздовж доріг і заборонити паркуватися на тротуарах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування