МЕРТ пропонує в 6 разів збільшити збори за реєстрацію авторського права


МЕРТ пропонує в 6 разів збільшити збори за реєстрацію авторського права

Збільшити збори за внесення змін до Держреєстру свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір в шість разів – до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб-заявників (51 грн) і до шести (102 грн) – для юросіб-заявників, пропонує Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

Згідно з проектом постанови Кабінету міністрів, оприлюдненим на сайті МЕРТ, також збільшуються збори за підготовку до державної реєстрації авторського права – в 3,2-4,6 рази, за внесення з ініціативи заявника змін і доповнень до заявки – в 6 разів, за видачу дубліката свідоцтва – в 23 рази для фізосіб і в 15 разів для юросіб, передає Інтерфакс-Україна.

У пояснювальній записці до проекту постанови зазначається, що в 2016 році за державну реєстрацію прав автора на твір до державного бюджету було зараховано 503,5 тис. грн., а за перше півріччя 2017 – 211,5 тис. грн.

У разі збільшення зборів за державну реєстрацію авторських прав, МЕРТ очікує збільшення підсумкової суми зборів у річному еквіваленті до 2,1 млн грн.

При цьому в міністерстві підкреслюють, що згідно зі світовим досвідом індексація розмірів зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, має здійснюватися в середньому кожні два-три роки, тоді як в Україні останній раз вони були встановлені в 2001 році.

Як повідомлялося, в 2016 році Україна посіла перше місце в рейтингу держав, які найчастіше порушують права інтелектуальної власності відповідно до щорічного звіту Міжнародного альянсу інтелектуальної власності (IIPA).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua