Аналітики НБУ назвали мінімальну ставку за іпотечними кредитами


Аналітики НБУ назвали мінімальну ставку за іпотечними кредитами

Пільгова ставка за іпотечними кредитами становить 5% і вище. Про це йдеться в аналітичному фінансовому звіті Національного банку України.

В НБУ провели аналіз 25 банків з найбільшим портфелем іпотечних кредитів, які в сумі займають 95% від усіх таких договорів в банківському секторі України.

З’ясувалося, що більшість банків пропонує фіксовану процентну ставку на перший рік або кілька років і змінну або плаваючу, прив’язану до певного індексу, наприклад UIRD, після цього.

В рамках партнерських програм із забудовниками фіксована ставка, як правило, пільгова – від 5%, її розмір в більшості випадків залежить від першого внеску позичальника.

Поза партнерськими програмами фіксовані ставки становлять від 20% річних. Максимальний заявлений термін кредитів в більшості банків становить 20 років.

Середньозважений за обсягом кредитів фактичний термін станом на кінець I кварталу 2017 склав 16,2 року, в 2016-му – 16,9 років. Середній вік позичальника в 2016 – 36 років, в 1 кварталі 2017 – 37 років. Отже, банки очікують, що більшість кредитів буде погашено до настання пенсійного віку позичальників.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua