0 800 307 555
0 800 307 555

Ford і Toyota утворили консорціум для допомоги розробникам у створенні автомобільних додатків


Ford і Toyota утворили консорціум для допомоги розробникам у створенні автомобільних додатків

Сучасний водій при покупці автомобіля найчастіше сподівається, що його транспортний засіб буде повністю сумісний зі смартфоном. Як Apple, так і Google пропонують сервіси для з’єднання телефонів з інформаційно-розважальними системами автомобілів. Однак поступово на ринок таких сервісів виходять і інші компанії – зокрема, Ford і Toyota. Кілька років тому Ford через систему AppLink почала надавати обмеженому числу мобільних розробників можливість інтегрувати свої додатки в автомобільну систему Sync. У 2013 році вона перезапустила продукт, відкривши його вихідний код і назвавши SmartDeviceLink, і Toyota стала одним з перших сторонніх автовиробників, які взяли систему Ford на озброєння.

Тепер Ford і Toyota оголосили про утворення консорціуму SmartDeviceLink (SDL Consortium) для подальшої розробки технології. Також до групи приєдналися такі автовиробники, як Mazda, PSA Group, Fuji Heavy Industries і Suzuki. Серед інших компаній, що вступили в консорціум – Elektrobit, Luxoft і Xevo. Нарешті, про намір вступити в об’єднання заявили Harman і QNX.

Коли Ford відкрила вихідний код SmartDeviceLink, вона пожертвувала технологію альянсу GENIVI, однак якщо зайти на сторінку альянсу сьогодні, то в списку його членів Ford і Toyota виявити не вдасться. За словами глобального менеджера по мобільних додатків Ford Девіда Хеттон (David Hatton), компанії покинули альянс через те, що «GENIVI, можливо, був не нейтральним органом в світі». Консорціум SmartDeviceLink, в свою чергу, збирається давати своїм членам право голосу і при цьому зберігати нейтралітет.

SDL Consortium буде зберігати свій вихідний код на GitHub і приймати програмний внесок від усіх бажаючих. Проте, технічний комітет спочатку буде оцінювати запропоновані зміни, а потім вже приймати новий код. В кінцевому підсумку, правда, все одно саме автовиробники будуть проводити свої фінальні тести і контролювати запуск програм. Простіше кажучи, розробник зможе створити додаток, яке буде працювати у всіх сумісних автомобілях, але саме виробник буде вирішувати, як саме це додаток буде виглядати і використовуватися в транспортному засобі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua