Україна буде забезпечувати себе урановим концентратом і будувати завод - І.Насалик


Україна буде забезпечувати себе урановим концентратом і будувати завод - І.Насалик

За словами міністра, до реалізації Концепції розвитку атомного комплексу України будуть залучатися приватні інвестори, як іноземні так і вітчизняні.

Кабмін прийняв рішення про Концепцію розвитку атомного комплексу України, яка передбачає, що ми повністю будемо забезпечувати себе виробництвом уранового концентрату і будувати завод. Загалом, таке рішення прийнято вперше в історії нашої держави. Про це розповів міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

При цьому, за словами міністра, до реалізації Концепції будуть залучатися приватні інвестори, як іноземні так і вітчизняні.

“Звичайно, по-перше, Westinghouse виявив величезний інтерес, і не тільки вони. Я не буду озвучувати всіх. Оскільки ми будемо виставляти “Енергоміст”, буквально за місяць, тобто добудову 3 і 4 блоку (на Хмельницькій АЕС – ред.) І аналогічно будемо (починати – ред.) будівництво заводу”, – сказав він.

І.Насалик додав, що Концепція розвитку атомного комплексу України передбачає досягнення енергетичної незалежності держави.

“А щодо концепції, то, в першу чергу, ми збільшуємо виробництво уранового концентрату, тобто оксиду урану, потім безпосередньо процес збагачення… Ми залежні зараз від усіх, а так ми будемо незалежні… Ми 11-і серед країн світу за запасами урану, то чому ми повинні купувати (урановий концентрат – ред.) десь за межами держави, а не виробляти в Україні”, – підкреслив міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування