В Україні різко зросла кількість ДТП: аварій стало більше через п'яниць і дефіцит копів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні різко зросла кількість ДТП: аварій стало більше через п'яниць і дефіцит копів

Світ
2394
У день скоюється 396 аварій, за півроку загинуло майже 1,5 тис. осіб.
В Україні майже на третину зросла кількість ДТП. Таку статистику оприлюднило управління безпеки дорожнього руху МВС. За його даними, якщо за перше півріччя минулого року в країні сталося трохи більше 60 тис. аварій, то з січня до кінця червня нинішнього — понад 72 тисячі! Найчастіше автомобілі потрапляли в ДТП у столиці, найрідше — на підконтрольній владі території Луганської області (детальніше — див. інфографіку). Причини такого стрибка НП на дорозі з’ясувала “Сегодня”.
Дорожні поліцейські уточнили, що аварії були різних видів. Майже в тисячі випадків автомобілі перекидалися, наїжджали на перешкоду майже 1500 авто, на пішоходів — більше 3970. Іншу частку аварій становить наїзд на припарковані машини, зіткнення на трасах, наїзди на велосипедистів та інші. Поліція наводить статистику, де і чим найчастіше грішать водії. Наприклад, приріст зіткнень найбільший у Вінницькій області, приріст наїздів машин на припарковані авто — у Волинській, наїздів на велосипедистів — у Кіровоградській.
В МВС додають, що за півроку багато аварій сталися через поганий стан доріг — в результаті кілька десятків осіб були травмовані, п’ятеро загинули. Крім того, понад 200 аварій сталися з вини дітей — у них постраждали більше 230 дітей, семеро загинули.
В Україні різко зросла кількість ДТП: аварій стало більше через п'яниць і дефіцит копів
ПРИЧИНИ. Основними причинами аварій дорожні поліцейські називають перевищення швидкості, порушення правил обгону, виїзд на зустрічну смугу і пияцтво за кермом. За статистикою, найбільший приріст нетверезих водіїв — у Тернопільській області (в поліції пояснюють це тим, що їх стали активніше виявляти. — ред.).
В цілому по країні аварій через п’яниць стало більше майже на третину, в таких аваріях за півроку загинули 150 осіб, а кількість травмованих перевалила за 1620. Поліцейські вважають, що причина зростання аварій — психологічна. “Дізнавшись, що більше не буде даішників, багато водіїв розслабилися і дозволяють собі порушувати. Цей перехідний період небезпечний, але в новій патрульній поліції, яка контролює ситуацію на дорогах, все ж поступово посилюють контроль, попереду — створення дорожньої поліції”, — неофіційно розповів нам один з керівників МВС.
Наприклад, у Вінницькій області приріст зіткнень пояснюють деякими тимчасовими складнощами. “По-перше, скоротилося число особового складу, який забезпечував безпеку дорожнього руху. Друге — відсутність фото- та відеофіксації в автоматичному режимі. Але це в планах. Третє — недотримання правил водіями та пішоходами”, — каже в. о. начальника сектору комунікацій управління Нацполіції у Вінницькій області Ірина Добровольська.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас