0 800 307 555
0 800 307 555

Міклош: Україні рано чи пізно доведеться підвищити пенсійний вік


Міклош: Україні рано чи пізно доведеться підвищити пенсійний вік

Україні рано чи пізно доведеться погодитися з рекомендаціями ключового кредитора країни Міжнародного валютного фонду і підвищити вік виходу на пенсію, щоб уникнути краху пенсійної системи через надмірний дефіцит Пенсійного фонду.

Про це сказав співголова Стратегічної групи радників по просуванню реформ в Україні Іван Міклош.

“З технічної точки зору в плані підвищення пенсійного віку МВФ має рацію. Якщо Україна не підніме вік виходу на пенсію, то система обрушиться”, – сказав він.

У той же час, Міклош наголосив, що не обов’язково робити це прямо зараз, але в середньостроковій і довгостроковій перспективі на цей крок піти доведеться. Зараз же уряд України не готовий йти на подібні кроки і пропонує інші варіанти реформування солідарної пенсійної системи.

“Наскільки я знаю, уряд пропонує провести інші реформи пенсійної системи замість підвищення пенсійного віку. Наприклад, скасувати достроковий вихід на пенсію для окремих професій”, – сказав Міклош.

За його словами, це нормальний процес переговорів, коли замість одних кроків з реформування пропонуються інші. “Цілком нормально, коли політики говорять, що не зроблять це зараз, оскільки в даний момент проводяться інші складні зміни”, – зазначив Міклош.

Нагадаємо, в Мінсоцполітики зараз розглядається можливість підвищення пенсійного віку для тих українців, які мають невеликий стаж роботи.

За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, проект меморандуму з ключовим кредитором України Міжнародним валютним фондом не містить вимог щодо обов’язкового підвищення пенсійного віку в Україні.

Раніше в Мінсоцполітики також відзначали, що МВФ не вимагає обов’язкового підвищення пенсійного віку, однак наполягає на впровадженні механізмів подолання дефіциту бюджету Пенсійного фонду, який на даний момент складає більше 80 мільярдів гривень і покривається за рахунок державного бюджету. Всього ж з держбюджету до Пенсійного фонду в поточному році перенаправляють близько 145 мільярдів гривень, щоб покрити дефіцит, а також забезпечити виплати пільгових пенсій і надбавок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua