Українська компанія робить «розумні» теплиці, де догляд за рослинами повністю програмується — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українська компанія робить «розумні» теплиці, де догляд за рослинами повністю програмується

Технології&Авто
1779
Українська компанія CyberGrow займається проектами в сфері інтернету речей. Це проект на стику IT і сільського господарства. Команда розробляє систему «розумної» теплиці, де всіма процесами по догляду за рослинами можна керувати віддалено.
Компанія вже близько 5 років займається аеропонікою – це вирощування рослин в повітрі, а не в грунті, коли всі необхідні рослині речовини передаються через туман. Як розповів CTO компанії Володимир Козеровський, починала команда з застосування аеропоніки для декоративного озеленення будівель, проектували конструкції, на яких можна було вирощувати рослини на вертикальних стінах.
Пробували вирощувати овочі і садові квіти, для чого розробляли власні конструкції: на системі площею 0,5 кв. м вдалося виростити 320 кущів полуниці, яка почала плодоносити вже на 24 день після висадки.
Такий метод вирощування вимагав автоматизації. Тому в команді розробили власний контролер для управління теплицею, а також розчинний вузол, який готує для рослин живильний розчин. Контролер, за словами Володимира, дозволяє перетворити будь-яку теплицю в «розумну», тому що може відповідати за всі процеси – від поливу і клімат-контролю до хмарного сервісу управління теплицями.
CyberGrow – це модульна система, що складається з пункту управління і датчиків (можна підключати до 128 їх різновидів). Це можуть бути датчики температури і вологості повітря, температури рідини, pH і CO2, ультразвукові датчики рівня рідини і т.і. Розчинний вузол – тобто механізм поливу, розроблений компанією, також може контролюватися віддалено, через онлайн-інтерфейс, його можна програмувати за часом або показання датчиків.
Зараз у компанії є одна теплиця, що працює на такій системі, робочі прототипи контролера і розчинного вузла, готові до серійного виробництва. За останній місяць компанія встигла взяти участь у кількох виставках, а зараз команда буде займатися пошуком інвестицій для серійного виробництва свого рішення. До цього моменту інвестицій не залучали, розробляли систему за власні кошти.
За матеріалами:
Ain.Ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас