В Україні пропонують спростити регулювання транскордонної інтернет-торгівлі


В Україні пропонують спростити регулювання транскордонної інтернет-торгівлі

Ініціативна група під егідою Ukrainian E-commerce Expert підготувала і подала рекомендації щодо скасування процедур, пов’язаних із здійсненням валютних операцій і подачею бухгалтерського і податкового обліку в розрізі експортно-імпортних операцій в державні органи. Також були проведені перші спільні консультації з представниками уповноважених державних структур.

«Найближчим часом ми очікуємо підтвердження, коли і як наші пропозиції будуть внесені в нормативні акти», – розповідає координатор робочої групи, керівник міжнародних проектів компанії Ukrainian E-commerce Expert Юлія Павленко. – «Розроблені зміни торкнуться дерегуляції валютного контролю, а також визнання міжнародних електронних угод на рівні звичайних. Іншими словами, ми намагаємося скоротити до мінімуму кількість паперової документації, що подається до контролюючих органів, виключити двозначні трактування переліку необхідних звітних документів ».

В рамках такого формату економічної діяльності товари перетинають кордон в поштових або експрес відправленнях. Цей спосіб транскордонної торгівлі пропонує ряд істотних переваг для українських підприємців. По-перше, це відносно “легкий” вихід на глобальний ринок (через продаж товарів на міжнародних торгових майданчиках). Також для багатьох популярних товарів немає необхідності отримувати додаткові сертифікати і дозвіл на ввезення. Третій фактор – в більшості країн діють привабливі ліміти на безмитне ввезення товарів в поштових посилках і експрес-відправленнях (наприклад, в США до 800 доларів).

Станом на 29 лютого Проект отримав позитивні відгуки в державних структурах. Зокрема, МЕРТ України коментує ініціативу так: «Міністерство економічного розвитку і торгівлі України підтримує ініціативу щодо лібералізації і популяризації експорту товарів в форматі В2С. Дійсно, транскордонна електронна комерція відкриває нові можливості для бізнесів різного розміру – як великих торгових підприємств, так і невеликих hand-made проектів », – коментує ініціативу радник міністра Дмитро Романович. – «Для підприємців в Україні це дуже хороша можливість знайти нові ринки збуту і генерувати валютну виручку для економіки країни. Найголовніше – це прекрасна можливість дати підприємцям розвиватися, розширювати бізнес і створювати нові робочі місця ».

Наступний етап Проекту передбачає підготовку чітких покрокових алгоритмів і рекомендацій як бізнесу організувати експортну діяльність в форматі B2С – або за допомогою моделі доставки через поштову формат (ММПО), або експрес-відправлень (ЦСС).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «В Україні пропонують спростити регулювання транскордонної інтернет-торгівлі» на Finance.ua - 2.7
В Контексті Finance.ua