Ощадбанк має намір домогтися від чернівецьких газет спростування неправдивих відомостей — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ощадбанк має намір домогтися від чернівецьких газет спростування неправдивих відомостей

Фондовий ринок
119
«Державний ощадний банк України розглядає можливість звернення до судових органів з метою захисту своєї ділової репутації і спростування неправдивих відомостей, поширених деякими чернівецькими засобами масової інформації», - повідомив директор Департаменту правового забезпечення Ощадбанку Андрій Пишний.
За його словами, ряд друкованих видань Чернівецької області допустили порушення норм чинного законодавства, а саме статей 9, 44 Закону України «Про інформацію», статей 26, 37, 41 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», що призвело до обмеження права Ощадбанку на ділову репутацію і порушення прав жителів області на одержання достовірної і правдивої інформації.
Суть справи полягає в наступному. Три чернівецькі газети у своїх вересневих номерах за цей рік помістили повідомлення про спекулятивну операцію, яку нібито здійснили після терактів у США працівники Вижницького відділення Ощадбанку, обмінявши 12 вересня 2001 року одному зі своїх клієнтів 50 тисяч доларів за спеціально заниженим (1:4) курсом. Оскільки ця інформація не відповідає дійсності, Ощадбанк повідомив редакції про допущені ними правопорушення, зажадавши спростування поширених недостовірних відомостей, що порочать його ділову репутацію. Але, незважаючи на представлені докази того, що описаний у публікаціях факт обміну доларів насправді не мав місця, редакції чернівецьких газет у порушення ст. 37 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» відмовилися опублікувати спростування своїх неправдивих повідомлень.
«Ощадний банк України вимушено вдається до судового способу захисту порушених прав», - заявив директор Департаменту правового забезпечення банку. Він також підкреслив, що інформація про курс і обсяги операцій в іноземній валюті завжди відображається в банківській звітності і щодня передається регіональним структурам Національного банку України, тому Ощадбанку буде неважко в судовому порядку довести факт порушення чернівецькими друкованими виданнями норм чинного законодавства України. «Дивує завзятість, з якою деякі засоби масової інформації відмовляються в добровільному порядку відновити порушені права банку. Це свідчить не тільки про невміння тримати гарну міну при поганій грі. Таку поведінку не можна розцінити інакше, як навмисні дії, спрямовані на те, щоб ввести в оману своїх читачів», - резюмував Андрій Пишний.
За матеріалами:
Ощадбанк
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас