Нові тарифи на опалення: Скільки заплатять кияни


Нові тарифи на опалення: Скільки заплатять кияни

Нацкомісія з регулювання енергетики затвердила нові тарифи на опалення і гарячу воду для «Київенерго».

Як вже повідомлялося з посиланням на проект постанови, тариф на теплову енергію, її виробництво та транспортування затверджується на рівні 594,03 грн/Гкал (без ПДВ). Це на 62,93 грн більше, ніж зараз.

Нові ціни стосуються лише будинків теплолічильниками, але, як запевняють експерти, платіжка не повинна значно зрости. У найлютіші морози одна трикімнатна квартира може «спалити» за місяць максимум одну Гкал, а взагалі в середньому — вдвічі менше. Тож в гіршому випадку платіжка поважчає на ті ж 60 з гаком гривень.

У «Київенерго» запевняють: новий тариф визнано економічно обґрунтованим з урахуванням інфляції та зростання вартості складових тарифу (електроенергія, вода та водовідведення, ремонти і амортизація, податки і збори і т.д).

Що стосується тих будинків, у яких немає лічильників (поки це 20% будинків у столиці), там тариф розраховують, як пояснили в «Київенерго», в залежності від середньомісячної температури.

Наприклад, у грудні вона склала +1,9 °С і власники квартир площею 50 кв. м заплатили на 200 грн менше, ніж якби їм довелося платити з розрахунку площі житла. А при середньосічневиих -5,7 °С їх економія порівняно з нормативним тарифом становитиме лише 20 грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Нові тарифи на опалення: Скільки заплатять кияни» на Finance.ua - 5.0
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua