IFC може разом з ЄБРР випустити гривневі облігації


IFC може разом з ЄБРР випустити гривневі облігації

Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) допускає спільну з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) реалізацію дебютного випуску облігацій у гривні, повідомив глава регіонального представництва IFC в Україні Руфат Алімарданов.

“Можливо, ми організуємо пілотний проект обох інституцій (IFC і ЄБРР). Упевнений, що він здійснимо і ми, таким чином, продовжимо термін позик у національній валюті”, – сказав голова представництва, виступаючи на міжнародній конференції “Україна в фокусі: Стратегічна зустріч глобальних експортно-кредитних агентств і багатосторонніх фінансових інституцій “в Києві в четвер.

За словами Алімарданова, фінансування в національній валюті є затребуваним у фінансовому секторі і в цілому в економіці України.

“Ми, разом з ЄБРР та іншими міжнародними фінансовими організаціями (МФО), працювали разом з регулятором протягом багатьох років, щоб мати можливість кредитувати в національній валюті. Ми вирішили це питання і формально можемо залучати фінансування на внутрішньому ринку облігацій. Безумовно, це малоймовірно в поточних умовах, але ми не покидаємо надії. Ми сподіваємося, що, так чи інакше, ми знайдемо можливість залучити кошти для кредитування в національній валюті “, – сказав представник IFC.

Як повідомлялося, Верховна Рада 4 липня 2013 прийняла поправки в закон “Про цінні папери та фондовий ринок”, які дозволяють ЄБРР, IFC та іншим МФО випускати облігації в національній валюті України.

МФО можуть випускати процентні або дисконтні облігації в порядку, визначеному НКЦПФР, виключно шляхом публічного розміщення на українських фондових біржах, які за результатами конкурсного відбору були внесені регулятором в затверджений ним перелік. При цьому закон встановлює, що залучені кошти будуть використовуватися в нацвалюті на території країни на фінансування реального сектора.

Право на публічне розміщення облігацій МФО отримали фондові майданчики ПФТС, “Українська біржа” і “Перспектива” (усі – Київ).

Раніше ЄБРР планував здійснити дебютний випуск таких облігацій у вересні-жовтні 2015 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua