Мінфін хоче запропонувати кредиторам реструктуризувати зовнішній держборг України


Мінфін хоче запропонувати кредиторам реструктуризувати зовнішній держборг України

Україна хоче запропонувати власникам єврооблігацій реструктуризувати її зовнішній держборг. Учасники ринку очікують, що під програму обміну підпадуть єврооблігації з терміном погашення в 2015-2017 роках – по новому випуску паперів може бути знижена ставка. У можливість списання частини держборгу вони не вірять.

Уряд України направив запит на отримання доступу до механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility; EFF) від Міжнародного валютного фонду. Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Механізм EFF передбачає довгострокову фінансову підтримку протягом чотирьох років. Голова МВФ Крістін Лагард підтвердила, що мова йде про заміну теперішньої програми stand-by.

Складовою частиною нового плану є «консультації Мінфіну з утримувачами українського суверенного боргу для поліпшення середньострокової фінансової стабільності», повідомила Наталія Яресько. «Як тільки будуть досягнуті домовленості з МВФ, українська влада представить кроки подальших консультацій зі своїми кредиторами», – йдеться в її заяві. Західні ЗМІ сприйняли це однозначно: після підписання угоди з МВФ Україна, вже мало не в лютому, почне переговори про умови реструктуризації боргу.

Програма stand-by вирішує короткострокові проблеми платіжного балансу країни: позика видається протягом 1,5-2 років, повертається – 3,25-5 років. Програма EFF дозволяє надати підтримку для виправлення структурних дисбалансів і проведення реформ. Позика видається протягом 3-4 років, повертається – 4,25-10 років. Процентна ставка – близько 3,5% річних

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua