Американські вчені більше не вважають нафту двигуном економічного прогресу


Американські вчені більше не вважають нафту двигуном економічного прогресу

Американські вчені досліджували феномен економічного зростання через закони термодинаміки, розповідається в статті, опублікованій в науковому журналі New Journal of Physics. Зокрема, вони перевірили на міцність сферу енергетики.

Незважаючи на те, що в неокласичній економічній моделі всього дві складових – праця і капітал, вони недосконалі. Є, наприклад, залишок Солоу – частина приросту національного доходу, яка не може бути пояснена зростанням праці і капіталу.

Вчені пояснили, що являє собою “залишок Солоу”: дослідники впевнені, що це енергетика. Особливо в світлі того, що її економічна вага набагато вище, ніж вартість. Причому мова йде не тільки про традиційні джерела енергії та ядерне паливо, а й про альтернативну енергетику.

Свою теорію дослідники апробували на прикладі трьох країн – США, Японії та Німеччині в період з 1960 по 2000 роки, особливу увагу приділяючи нафтовим кризам. Аналіз підтвердив, що енергія і ціна на енергоносії надавали колосальний вплив на економіку цих держав.

У той же час активний видобуток нафти сприяє стагнації держав-добувачів і тих, хто нафту активно скуповує. Дослідники закликають враховувати їх модель для прогнозування економічного зростання та нових криз.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua