Moody's: частка проблемних кредитів в Україні може досягти 55%


Moody's: частка проблемних кредитів в Україні може досягти 55%

Рівень фінансової стабільності в банківській системі більшості європейських країн поліпшується, але проблемами залишаються зростаючі ризики потенційної необхідності порятунку банків і слабкі показники їх прибутковості. Про це йдеться в прогнозі для європейської банківської системи на 2015 рік від Moody’s.

«Слабкі макроекономічні умови продовжать чинити тиск на європейський банківський сектор в 2015 році, а в цілому низькі прибутки банків вказують на те, що сектор поки залишається структурно вразливим», – зазначає серед іншого виконавчий директор групи Moody’s по фінансовим інститутам Європи, Близького Сходу та Африки Карола Шулер.

Серйозними перешкодами для розвитку банківського сектора в 2015 році залишаться українська криза і геополітичні ризики; якість банківських активів і капітал залишаться під тиском. В Україні масова реструктуризація кредитів не дає повною мірою оцінити масштаб проблемних кредитів; Moody’s очікує, що їх частка зросте наступного року приблизно до 55% сукупного валового портфеля (у 2013-му показник становив 35%).

Щодо Центральної та Східної Європи в повідомленні Moody’s вказується, що економіки та банківські системи регіону знаходяться на шляху відновлення, незважаючи на ключовий ризик у вигляді тісних торговельних зв’язків відповідних країн з ключовими економіками Євросоюзу, що зіткнулися з несприятливими макроекономічними умовами. Банківські системи країн з високою часткою валютного кредитування (Угорщина і Румунія) будуть більш схильні до ризиків волатильності валютних курсів в 2015 році, що посилиться скороченням фондування місцевих банків з боку материнських структур.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Moody's: частка проблемних кредитів в Україні може досягти 55%» на Finance.ua - 2.7
В Контексті Finance.ua