Європейці щороку витрачають 6 млрд євро на сувеніри з подорожей — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Європейці щороку витрачають 6 млрд євро на сувеніри з подорожей

Особисті фінанси
287
Період літніх відпусток добігає кінця, і частина сувенірів, привезених в подарунок рідним і близьким, вже опинилися в сміттєвому відрі, констатує останнє опитування, проведене глобальним пошукачем авіаквитків Skyscanner.
Більше двох третин опитаних (69%) визнають, що їм зовсім не подобаються сувеніри, які їм подарували, а 15% і зовсім викидають їх відразу після отримання.
Опитування 2000 осіб показало, що список найменш бажаних подарунків очолюють місцеві прикраси (14%), за ними йдуть майки зі “смішними” написами (9%) і дешеві ювелірні вироби (9%). Брелоки та магніти на холодильник (7%), які вважаються класичними сувенірами з відпустки, часто також не справляють бажаного враження. Крім того, по 4% набрали продукти харчування, прозорі “сніжні” кулі та неліцензійні DVD.
Відпочиваючі витрачають у цілому 5,9 мільярда євро, щоб поділитися зі своїми домашніми частинкою літнього свята: в середньому з майже 40 євро на людину, витрачених на подарунки, 27 євро є марною тратою грошей. 14% опитаних розповіли, що витрачають на сувеніри навіть більше 45 євро, а 9% розлучилися з 60 євро, фактично витративши даремно 40 з них.
Доля подарунків незавидна: тільки 4% людей знаходить їм якесь застосування. 18% літніх сувенірів виявляються захованими в шафах, а 10% віддаються на благодійність.
6% хитромудрих власників сувенірів примудряються передарувати їх, а 3% продають їх через Інтернет на сайтах, подібних eBay, отримуючи від непотрібного подарунка вигоду. 2% людей можуть “випадково” зламати або розбити свій подарунок, щоб тільки не зберігати зайву річ, а 1% відмовляється від отримання такого подарунка.
Опитування також показало, що непотрібні подарунки найчастіше купують друзі (24%) і батьки (19%), незважаючи на те, що вони повинні були б знати смаки приятелів і родичів краще за інших.
Топ 10 непотрібних сувенірів
1. Місцеві прикраси
2. Майки зі “смішними” написами
3. Дешеві ювелірні вироби
4. Брелоки
5. Магніти на холодильник
6. Їжа
7. Снігові кулі
8. Неліцензійні DVD
9. Місцеві спиртні напої
10. Сувеніри авіакомпаній
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас