1957
Паводок у Хабаровському краї і Єврейській автономії: ситуація вже критична, але пік ще попереду
— Світ
Паводкові води, що прийшли з Верхнього Амура, продовжують наступати на Хабаровський край і Єврейську АТ. Опівдні за хабаровським часом 21 серпня рівень води в Амурі у межі міста склав 692 сантиметри: він піднімається на сантиметр кожну годину, передає місцеве управління МНС. А агентство “27 регіон” публікує найсвіжіші фото очевидців. А з матеріалами преси по темі знайомлять “Заголовки”.
За уточненою інформацією Далекосхідного центру з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища, очікується досягнення максимальних рівнів води на території Хабаровська, Комсомольска-на-Амурі, Миколаївська-на-Амурі, районів Миколаївський, Хабаровський, Нанайский, Амурський, Комсомольський, Ульчском. Гідрологи прогнозують, що пік паводку в регіоні припаде на 24-28 серпня.
- Складна ситуація в Магаданській області, небезпечного підйому води чекають у Туві.
Мер Хабаровська Олександр Соколов ще напередодні назвав ситуацію критичною. Він запевнив, що всі сили кинуті на захист об’єктів комунального господарства та житлових будинків. “У 1984 році паводок викликав збій у водопостачанні та роботі каналізації. Пішло майже 10 років на ліквідацію наслідків. Сьогодні необхідно зберегти об’єкти комунального господарства. Місто без них жити не може”, – наводить його слова ІТАР-ТАСС.
Мер Хабаровська Олександр Соколов ще напередодні назвав ситуацію критичною. Він запевнив, що всі сили кинуті на захист об’єктів комунального господарства та житлових будинків. “У 1984 році паводок викликав збій у водопостачанні та роботі каналізації. Пішло майже 10 років на ліквідацію наслідків. Сьогодні необхідно зберегти об’єкти комунального господарства. Місто без них жити не може”, – наводить його слова ІТАР-ТАСС.
Збиток від повені в краї вже перевищив 2 мільярди рублів, повідомив т.в.о. губернатора В’ячеслав Шпорт. У зоні затоплення, за його даними, перебувають близько 40 тисяч осіб.
За інформацією прес-служби губернатора і уряду краю, в регіоні споруджено близько 14 кілометрів дамб, з них 10 – тільки в самій столиці. Більшість були розраховані на спочатку прогнозований семиметровий рівень води. Зараз йде нарощування захисних споруд до восьмиметрового рівня.
Сотні добровольців допомагають військовим і рятувальникам будувати дамби в Хабаровську, робота йде практично цілодобово, передає “Інтерфакс”. Найбільш проблемними точками є набережна та район Ремонтно-експлуатаційної бази флоту. Волонтерів чекають і в Хабаровському технікумі водного транспорту, який може опинитися в зоні підтоплення. Їм видають весь необхідний інвентар – мішки, лопати, рукавички, носилки. Для волонтерів розгорнуті пункти харчування.
До ранку середи в Хабаровському краї нарахували майже 500 підтоплених житлових будинків (за добу їх кількість зросла вдвічі), близько 700 прибудинкових територій і більше 4 тисяч дачних ділянок. З небезпечних місць евакуйовані понад 400 осіб. У Хабаровську підтоплено майже 300 житлових будинків, у тому числі 14 багатоквартирних.
Жителі побоюються мародерів. А ті вже орудують на підтоплених ЛЕП
Жителів вивозять з району Червона Річка і селища Уссурійський. У приватному секторі на Червоній Річці була побудована дамба, але стався перелив. Зараз йде відкачка води, повідомляє сайт крайового уряду.
При цьому на затопленому острові Великий Уссурійський під Хабаровськом залишаються близько 100 жителів, які відмовляються залишати свої будинки. Централізоване електропостачання там відключено, працюють дизель-генератори. На острові постійно чергує група рятувальників.
Енергетики зафіксували випадки мародерства на підтоплених лініях електропередачі. “Для запобігання нещасних випадків, а також щоб уникнути виходу з ладу обладнання підстанцій та ліній електропередачі енергетики змушені частково відключати об’єкти та обладнання”, – цитує РІА “Новости” повідомлення компанії “Хабаровські електричні мережі”.
Відзначається, що мародерів не зупиняє потенційна небезпека підтоплених енергооб’єктів. Так, 20 серпня сталася крадіжка 360 метрів проводу відключеною повітряної ЛЕП в селі Корсаково, в липні цього року там вже було вкрадено 550 метрів дорогого дроту.
Допомога регіонів
У Хабаровський край продовжують прибувати сили і засоби МНС Росії з інших регіонів. У середу відомчий літак Іл-76 доставив 37 співробітників Державної інспекції по маломірних суднах та 13 плавзасобів Приволзького регіонального центру. Прибулих розподілять по населених пунктах, які можуть потрапити в зону підтоплення.
На 18 серпня і в той же день в аеропорт Хабаровськ з Красноярська і Чити прибули два літаки МНС. Вони доставили чотири пожежні насосні установки для перекачки води, а також бутильовану воду. У ніч на 19 серпня літаком з Центрального регіонального центру МНС прибули близько 40 фахівців – рятувальники, пожежники, співробітники Державної інспекції по маломірних суднах. З собою вони привезли катери і гумові човни, рятувальні жилети, а також аварійно-рятувальний інструмент.
Раніше міністр РФ з розвитку Далекого Сходу, повноважний представник Президента РФ в ДФО Віктор Ішаєв звернувся до жителів Росії з проханням надати фінансову допомогу постраждалим від повені, насамперед у Приамур’ї, де затопленими виявилися будинки більш ніж 27 тисяч жителів. Звернення розіслані губернаторам регіонів, а також великим компаніям, що працюють на Далекому Сході, повідомляє агентство “АмурПРЕСС”. Воно публікує рахунок для перерахування коштів (одержувач – Міжрегіональна Асоціація “Далекий Схід і Забайкалля”).
У ЄАО загинув урожай і злетіли ціни
У Єврейській автономній області паводкова ситуація також погіршується. Там загинув урожай і злетіли ціни на продукти, пише “Комерсант”. Загинули всі зернові, що може призвести до дефіциту картоплі, капусти і моркви. Влада регіону замовила партію овочів в китайській провінції Хейлунцзян, щоб збити зростаючі ціни (у деяких місцях картопля вже коштує 50 рублів за 1 кілограм), йдеться в статті.
Перший заступник міністра оборони РФ генерал армії Аркадій Бахін переводить свій командний пункт з Благовєщенська, де пік паводку минув, в Біробіджан. Як пояснили в мерії Біробіджана, небезпеку для громадян представляє навіть не рівень води в річці Біра, а велика кількість грунтових вод. “Все, що впало з неба у вигляді дощу, нікуди не витекло”, – пояснив перший заступник мера Сергій Солтус.
Рівень Амура в регіоні наблизився до позначки в 1000 сантиметрів, що майже на півтора метра перевищує позначку “небезпечні явища”. Всього в Єврейській автономії підтоплені понад 600 будинків у 25 населених пунктах. Залишили своє житло 4 тисячі осіб, евакуація триває.
Втім, як і в Хабаровському краї, в ЄАО деякі жителі теж відмовляються залишати будинки, побоюючись мародерства. У селі Ленінському залишаються більше тисячі людей. Вони запаслися продуктами, перенесли все необхідне на горища. У магазинах найбільш затребувані консерви, сік, хліб і вода. Продовольства на полицях достатньо, але на воду вже піднялася ціна, передає ДТРК “Біра”.
Як повідомляє EAOmedia, влада, правоохоронні та контролюючі органи регіону все ж змусили підприємців Ленінського не роздувати ціни через паводок. Коли велика вода почала наступати, бізнесмени різко підняли вартість затребуваних продуктів і товарів, пояснивши це аналогічними діями оптовиків. Однак перевірка показала, що оптовики цін не підвищували, заявив губернатор ЄАО Олександр Вінніков.
Складна ситуація в Магаданській області, небезпечного підйому води чекають у Туві
Режим НС введено в Магаданській області. За 36 годин у регіоні випала місячна норма опадів (понад 178 мм), в результаті з берегів вийшли річки Суха, Клепка, Омсукчанка. Місцями розмита федеральна траса “Колима” – єдина дорога, по якій можна дістатися з Магадана до Якутська, пише “Комерсант”.
Відрізане від сполучення велике місто Сусуман, де вода піднялася на 55 сантиметрів. Але найскладніша ситуація в Тенькінському районі: у районному центрі – селищі Усть-Омчуг – вночі прорвало дамбу, і вода підтопила десятки будинків.
У стані підвищеної готовності знаходиться і ГУ МНС по Республіці Тива: через зливи в басейні Верхнього Єнісею сформувався дощовий потік. У річках Великий Єнісей і Малий Єнісей вода вже піднялася на 30-60 сантиметрів, а найближчим часом, за прогнозами МНС, підніметься “до небезпечних значень”.
За матеріалами: NEWSru.com
Поділитися новиною