Чому українцям варто поспішити оцінити своє майно — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чому українцям варто поспішити оцінити своє майно

Нерухомість
3959
З першого серпня оцінювачі повинні будуть отримувати сертифікат. Експерти побоюються значного зростання цін на їхні послуги.
Тим, хто бажає продати, купити, обміняти або подарувати нерухомість або земельну ділянку, експерти радять зробити це до 1 серпня – з цієї дати починають діяти нові правила оцінки такого майна. Як роз’яснив нам голова Українського товариства оцінювачів Олексій Амфітеатров, Кабмін схвалив постанову №231 і зобов’язав всіх, хто займається оціночною діяльністю, отримати спеціальний сертифікат на право оцінювання нерухомості для її оподаткування при здійсненні операцій. Без сертифіката оцінювача його висновки будуть вважатися недійсними, і нотаріус відмовить сторонам у засвідченні угоди. В уряді вважають, що введення єдиної методики оцінки (за формулою. – Авт.) допоможе уникнути заниження ціни об’єкта, адже саме з неї сплачуються податки при зміні власника. Отримати такий сертифікат можна буде в 22 вишах, де є така спеціальність, курси навчання – тижневі, потім потрібно скласти іспити. Єдиної вартості навчання немає. В одному зі столичних вишів за 10-денні курси просять від 5 тис. грн.
Амфітеатров стверджує, що і зараз нерухомість оцінюють за ринковою вартістю. А нововведення призведе до того, що оцінювачі в регіонах, де доходи невеликі, не зможуть отримати сертифікат через його високу вартість і залишаться без роботи. А на місце досвідчених спеців прийдуть ті, хто оцінкою не займався, але сплатив, навчився і отримав сертифікат. Для клієнтів це, з одного боку, обернеться чергами, так як фахівців спочатку стане менше на порядок (зараз, за даними Фонду держмайна, в Україні працює 10 177 оцінювачів), з іншого – у них на хвилі попиту різко зростуть розцінки, з третього – майно почнуть оцінювати без виїзду на об’єкт, їздити просто буде нікому. «Це нововведення планували впровадити рік тому, сертифікати отримали близько 40 осіб. У підсумку виникли величезні черги, а новоспечені оцінювачі-монополісти підняли ціни майже в 30 разів: за оцінку квартири не 300-350 грн, а 8000, а за будинок не 500, а – 15 000 грн. У результаті все залишилося, як і раніше», – говорить експерт консалтингової компанії «СВ девелопмент» Сергій Костецький.
Оцінювати зможе будь-хто
У Фонді держмайна нас запевнили, що ні черг, ні зростання розцінок не трапиться, якщо оцінювачі швидко навчаться працювати по-новому. «Це може бути будь-який з оцінювачів або фізособа з вищою освітою, яка пройде профпідготовку при одному з 22 вишів країни, що готують фахівців даного профілю, і отримає сертифікат», – запевнили нас у прес-службі ФДМУ. Що стосується вартості навчання, то вона поки невідома, ФДМУ готує відповідні накази. Також Фонд попереджає, що в інтернеті вже діють шахраї, які пропонують свої послуги з перепідготовки та видачі сертифікатів.
Олександр Панченко
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас