ЗМІ: Реформування Радбезу ООН: завтра, завтра — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ: Реформування Радбезу ООН: завтра, завтра

Світ
289
Конфлікт у Сирії розгорається і виявляє не тільки протиріччя між програмами її регіональних покровителів, пише The Guardian. “Простежується також параліч в серці відомства, місія якого полягає у підтримці міжнародного миру, – йдеться про Раду Безпеки ООН”, – сказано в редакційній статті.
“Тупикова ситуація всередині РБ така глибока, що навіть таке просте рішення, як призначення спеціального посланця, довелося приймати за допомогою Генеральної асамблеї. І навіть коли РБ досягає рішення, його виконання породжує тертя серед постійних членів. Після прийняття резолюції 1973 про створення безпольотної зони над Лівією стало неможливо переконати Росію і Китай, що це рішення було прийнято в ім’я захисту громадян, а не як прикриття для зміни режиму”, – продовжує газета.
Через 70 років після своєї появи організація страждає від подвійного дефіциту – показності і легітимності. За ці сім десятиліть число членів ООН збільшилося майже в чотири рази, з 51 держави до 193, але число постійних членів РБ залишилося колишнім (п’ять), а непостійних збільшилося з шести лише до десяти. Цілі регіони світу залишаються виключеними з процесу прийняття рішень, нарікає The Guardian.
За матеріалами:
Inopressa
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас