Меркель: "Поки я жива, євробондів не буде!"


Меркель: "Поки я жива, євробондів не буде!"

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що не допустить, щоб її країна відповідала за боргами інших держав єврозони, таких як Італія та Іспанія. "Поки я жива, єдиної відповідальності за боргами не буде!" - сказала вона. А от прихильники введення єдиних бондів єврозони вважають, що такий захід є єдиним способом заспокоїти фінансові ринки і запобігти поширенню кризи. Все це означає, що шансів на вживання ефективних заходів на майбутньому саміті в Брюсселі не так багато.

Тим часом напередодні в розпорядженні The Financial Times виявився план, який на саміті представлять Ромпей, Баррозу, Юнкер і Маріо Драгі. Його суть полягає у відмові від суверенітету в податково-бюджетній політиці, тобто Єврокомісія отримає прямий контроль над бюджетами окремих країн. Можливість введення євробондів в плані не розглядається.

Разом з тим рейтингове агентство Egan-Jones знизило рейтинг Німеччини з рівня "АА-" до "А+" з "негативним" прогнозом. Вийде Греція з валютного союзу чи ні, у Німеччини залишиться велика дебіторська заборгованість. Тобто ситуація, коли послуги або товари продані, а кошти не отримані.

У заяві Egan-Jones також наголошується, що канцлер Німеччини Ангела Меркель своїми діями створює велике напруження в єврозоні, чинячи опір ідеї створення єдиних євробондів. Між тим агентства Standart & Poors та Fitch оцінюють кредитний рейтинг Німеччини на рівні "ААА", Moody's - "Ааа". У всіх трьох агентств прогноз - "стабільний".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua