Аналітик: Українці поспішають забрати свої гроші з банків


Аналітик: Українці поспішають забрати свої гроші з банків

Минулого місяця спостерігався відтік депозитів у розмірі 9,8 мільярда гривень. Це стало найбільшим падінням за місяць з початку 2009 року.

Про це повідомила аналітик Dragon Capital Анастасія Туюкова.

"Скорочення залишків на рахунках юридичних осіб на 8,9 мільярда гривень стало основною причиною негативної динаміки. Внески фізосіб (гривневі і валютні) також зменшилися, але менш істотно", - цитує експерта Обозреватель.

На думку Туюкової, відтік депозитів юридичних осіб в основному відбувся за рахунок здійснення планових податкових платежів, а також став результатом дефіциту ліквідності банківської системи.

"Через проблеми з ліквідністю, загальний обсяг кредитного портфеля також зменшився на 5,9 мільярдів гривень за листопад, - відзначає експерт. - При цьому кредити юрособам скоротилися на 0,6%, в порівнянні з минулим місяцем, а кредити фізособам - на 1,2%".

Позитивна динаміка, як і раніше, спостерігалася лише по гривневих кредитах фізособам, підтримуваних сезонно активним споживчим кредитуванням і відновленням автопрограм, вважає Туюкова.

"Недавнє ослаблення монетарної політики НБУ має посприяти невеликому зростанню депозитного та кредитних портфелів банків в грудні", - говорить експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua