Фондовий ринок. Підсумки дня: незважаючи на позитивне для інвесторів рішення ЄЦБ котирування акцій знизилися — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Фондовий ринок. Підсумки дня: незважаючи на позитивне для інвесторів рішення ЄЦБ котирування акцій знизилися

Фондовий ринок
155
Торги на російському фондовому ринку завершилися в четвер зниженням. За підсумками дня індекс ММВБ впав на 0,84% до 1 844,33 пункту, а індекс РТС - на 0,47%, до 2 100,91.
Котирування більшості паперів показали негативну динаміку. На ММВБ акції "Газпрому" подешевшали на 0,58%, ВТБ - на 2,05%, "Роснафти" - на 1,12%, "Лукойла" - на 1,68%, Сбербанку - на 0,94%.
"Помірно-негативний зовнішній фон в сукупності з перегрітим вітчизняним ринком акцій сприяли корекційному зниженню в першій половині дня", - розповідає аналітик ГК "Алор" Світлана Корзенева.
За її словами, рішення ЄЦБ про підвищення ставки до 1,25% було очікуваним, і інвестори сприйняли його з позитивом. "А от на коментарі голови ЄЦБ Жан-Клода Тріше інвестори реагували досить різко", - продовжує вона.
Відкриття торгів на ринку сталося з невеликим зниженням. "Головною новиною з ранку стало повідомлення про те, що Португалія звернулася до Євросоюзу за фінансовою підтримкою через велику кількість боргів і труднощів, - пояснює начальник аналітичного відділу ІК "Церіх Кепітал Менеджмент" Микола Подлевських. - Країна очікує на підтримку з боку фінансових механізмів Європи".
За його словами, до цього ринки вже давно були готові, тим не менш як фактор зниження зазначена новина, звичайно, діяла.
За словами начальника аналітичного відділу компанії NetTrader.ru Богдана Зварича, після того як ЄЦБ підняв ставку на 25 базисних пунктів, ринок почав хвилю відновлення і компенсував більшу частину падіння. "Однак під кінець дня продажу знову взяли гору. Аутсайдерами торгів стали папери ВТБ і "Лукойла", - додає Зварич.
Також, за його словами, під кінець сесії прийшла новина про черговий землетрус в Японії, що викликало хвилю продажів, як на світових, так і на російському ринку і призвело до повернення індексу ММВБ до рівня 1840 пунктів.
Водночас аналітики вважають, що нічого страшного на ринку поки не відбулося. "На графіку більшості паперів зберігають висхідні тренди, що дозволяє рекомендувати утримувати їх, - вважає Богдан Зварич. - Основними ж підтримками на графіку індексу ММВБ, на наш погляд, є рівень 1840 пунктів".
Світлана Корзенева очікує на реалізацію повноцінної корекції лише з середини квітня. "Найближчого тижня увага інвесторів буде зосереджена на очікуванні на старт сезону звітності, що підтримає світові майданчики", - говорить вона.
На думку Миколи Подлевських, подальша середньострокова динаміка на ринках буде і далі залежати від політики фінансового пом'якшення основних центробанків.
"А тут явно відбувається зміна тренда, - продовжує він. - Якщо півроку тому практично всі центробанки тримали ставки на мінімальних рівнях, то зараз відбувається процес переходу до епохи підвищення ставок".
За матеріалами:
Банки.ру
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас