Проблемні банки: хроніка подій (25 травня)


Проблемні банки: хроніка подій (25 травня)

Газета "Дело" з'ясувала, картками яких проблемних банків можна розрахуватися в торговельних мережах

Банк Надра

Банк "Надра" надає можливість власникам своїх платіжних карт розплачуватися в магазинах і мережі Інтернет. Максимальний платіж - тисяча гривень на добу. У контакт-центрі фінустанови запевнили, що проблем із платіжними картами в торговельних мережах бути не повинно, а якщо магазин відмовляється їх приймати, то розбиратися треба з адміністрацією торговельної точки. "Ми ніяк не можемо вплинути на магазини, але, по суті, усі вони повинні приймати наші карти. Вам краще поговорити з кимось із адміністрації магазину", - радить співробітниця банку.

Родовід Банк

Персонал колл-центру банку також впевнений, що не приймати випущені їх фінустановою карти продавці не мають права. "Платіжна карта - це не просто картка Родовід Банку, але міжнародної платіжної системи Visa. Тому будь-який магазин, на якому є наклейка Visa, зобов'язаний їх приймати", - запевняє представник банку. Втім, у випадку виникнення проблем власникові карти нічого не залишиться, крім як розібратися з магазином самостійно. "Ми можемо перевірити вашу карту, можливо, з нею щось не так. Я вперше зустрічаюся з тим, що наші карти не приймають у магазинах", - говорить співробітник. Родовід Банк установив добові ліміти на всі платіжні карти в розмірі 300 гривень.

Укрпромбанк

Платіжною картою Укрпромбанка клієнт може розрахуватися не більше ніж на 5 тисяч гривень на добу. У контакт-центрі запевнили, що карти повинні приймати всі магазини без винятку, але вплинути на торговельну точку, якщо там не встановлений Pos-Термінал Укрпромбанку, вони не можуть. Крім того, співробітниця банку порекомендувала звернутися у відділ роботи із пластиковими картами за телефоном 8-800-501-48-80, щоб перевірити, чи працює карта. "Зараз пішла хвиля дзвінків від власників карт, які були заблоковані через вірус у банкоматах. Можливо, ваша картка потрапила під це блокування", - говорить дівчина.

Банк Київ

У торговельних мережах платіжні карти банку не приймають. Зняти кошти з карти можна через банкомати або каси банку. Станом на 25 травня банк "Київ" заправив 2 банкомати - у головному офісі на вул. Б.Хмельницького і на Троєщині за адресою вул. Братиславська, 52. Співробітники радять попередньо уточнювати наявність коштів у касах і банкоматах. "Якщо ви поїдете знімати кошти в інший день, то краще передзвоніть і запитайте, який банкомат інкасований сьогодні. Ця інформація постійно змінюється", - попередила дівчина.

Трансбанк

Пластикові карти, емітовані Трансбанком, заблоковані. Готівку можна зняти тільки в касі фінустанови. Для цього необхідно піти в банк і написати заяву, яку розгляне тимчасовий адміністратор. Відразу всю суму клієнтові не віддадуть, а встановлять ліміт залежно від залишку на картковому рахунку. "Якщо у вас, приміром, 5 тисяч гривень, то роздрібнять на 1-2 тисячі. У будь-якому випадку ці рішення ухвалює тимчасовий адміністратор", - повідомила співробітниця Трансбанку.

БРР

Банк регіонального розвитку не випускав свої платіжні карти, а видавав клієнтам і співробітникам картки банку "Надра". За словами співробітниці банку, платіжні карти ухвалюють у всіх магазинах. Максимальна сума платежу залежить від багатьох факторів. "У нас немає загальної інформації. Ваш ліміт залежить від того, на якому підприємстві ви працюєте і який залишок на вашому картковому рахунку", - пояснили у фінустанові.

Карти Західінкомбанку, банків "Дністер", "Національний кредит", "Національний стандарт", "Європейський", "БІГ Енергія", "Арма" у торговельних мережах не приймають. Одеса-банк і банк "Причорномор'я" своїх пластикових карт не випускали.

Банк Тимчасовий адміністратор Повернення депозитів, термін яких минув Виплата відсотків за депозитами Видача коштів з банкоматів, грн./доба Видача коштів з каси, грн./доба
"Надра" Валентина Жуковська так* так 100-1000** 100-1000**
"Київ" Віктор Мироненко немає немає 100 Без обмежень ***
Укрпромбанк Костянтин Раєвський немає так 500-1000 **** 1000***
"Національний Кредит" Євген Патрушев немає так 300 300
Західінкомбанк Валенитина Малютіна немає так немає 250*****
"Причорномор'я" Юрій Шевцов немає немає - немає
Одеса-Банк Людмила Зотеєва немає немає - немає
Трансбанк Михайло Бердій немає так немає 100-300-500 ******
Родовід Банк Віктор Кравець немає так 50 100-500 *******
"БИГ Енергія" Володимир Клименко немає так немає 100 ********
БРР Андрій Яцура немає немає - Без обмежень *********
"Арма" Олександр Довгополюк немає немає немає немає
"Дністер" Марія Мазуркевич немає так немає 200 **********
"Національний стандарт" Георгій Шушпанов немає немає немає немає
"Європейський" Роман Кудрицький немає немає немає немає

* Банк виплачує 20% депозиту вкладникам-пенсіонерам, сума депозиту яких не перевищує 10 тис. грн.

** За депозитними картами з банкоматів і в касі можна одержати 100 грн. на день, за іншими картами - 1000 грн.

*** У повному обсязі видається тільки зарплата в головному офісі по вул. Б.Хмельницького, 16-22.

**** З депозитних і зарплатних карт можна зняти 1000 грн., з пенсійних карт - 500 грн.

***** Відсотки за депозитами виплачуються в розмірі 250 грн. на місяць.

****** Одержати зарплату можна в касі банку в розмірі 300 грн. на добу, пенсію - 500 грн., відсоток за вкладами виплачуються з лімітом 100 грн., $15 або 10 євро на тиждень за внесками не більш 5 тис. грн.

******* Зарплати виплачуються по 100 грн. на день, пенсії - по 500 грн.

******** Виплата відсотків за депозитами у гривні - 100 грн. на день, за доларовими депозитами - $100.

********* Тільки зарплата і пенсія.

********** Банк видає відсотки за депозитами у розмірі 200 грн., $20 або 20 євро на тиждень.

Дані комерційних банків (телефонне опитування), "Діло".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua