Президент: НБУ купив близько 160 млн дол. за минулий тиждень


Президент: НБУ купив близько 160 млн дол. за минулий тиждень

Національний банк України (НБУ) з 18 до 22 травня купив надлишкову пропозицію валюти на міжбанківському валютному ринку на суму близько $160 млн у результаті поліпшення ситуації із зовнішньою торгівлею, повідомив президент Віктор Ющенко в ході бізнес-форуму в Києві.

"Платіжний і торговельний баланс не є проблемою сьогодні", - сказав він.

Глава держави відзначив, що ситуація із платіжним балансом країни поліпшується, у результаті чого спостерігається посилення гривні.

"Ми маємо сьогодні приблизно $0,8 млрд позитивне сальдо послуг і товарів", - підкреслив він.

У зв'язку із цим В. Ющенко нагадав, що 2008 рік Україна завершила з дефіцитом зовнішньої торгівлі на рівні $14 млрд через збиткову торговельну політику влади.

За оцінкою президента, золотовалютні резерви України на кінець поточного року досягнуть близько $26 млрд із урахуванням фінансування з боку міжнародних фінансових організацій.

В. Ющенко також відзначив поновлення припливу депозитів у банківській системі. За його оцінкою, позитивні тенденції на фінансовому ринку можуть підсилитися. Разом з тим глава держави підкреслив, що певну проблему представляє державний бюджет на поточний рік.

"А бюджетна політика повинна бути набагато міцнішою", - підкреслив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua